Що таке боули, чому сьогодні їх усе більше пропонують у закладах харчування, чому їх всі обожнюють, і чи можна приготувати таке вдома. Якщо так, то як? Давайте дізнаємося.
Що це таке
Боул - це тарілка. Звичайна глибока тарілка, яка у нас називається мискою для супу. Різниця тільки у тому, що у нас у таких мисках подають суп або невелику порцію салату, На заході ж у глибоких тарілках подають усе що завгодно: сніданки, обіди та вечері, фрукти, салати та каші, а також м’ясо, рибу і морепродукти.
Хто це вигадав
На Сході боули вже давно набули популярності, там це вважається трендом у здоровому харчуванні і називається “Чаша Будди”. Легенда розповідає, що Будда завжди їв із невеликої миски. Робив він це зазвичай після медитації, а їжу у миску йому подавали перехожі (серед буддистів, до речі, подібна практика поширена досі).
Через те, що їжею зазвичай ділилися тільки бідні, у мисці у Будди частіше всього опинялися прості продукти: рис, боби та каррі. Це, власне, і є основою системи харчування “Чаші Будди”: порція прийому їжі повинна бути невеликою і максимально простою.
Чому всі раптово зійшли з розуму
Взагалі, відбулося це не раптово. Мода на “Чашу Будди” з’явилася близько 5 років тому, це до нас вона дійшла тільки зараз. Спочатку боули були поширені серед веганів, які накладали у глибоку тарілку цільнозернові каші, овочі і рослинні протеїни. Саме такий набір продуктів пропонувалося споживати за один раз.
Чутки про чашу швидко поширилися по інтернету, підкоривши хіпстерів і фуд-блогерів. Усі почали ділитися своїми варіантами приготування корисних сніданків, обідів і вечерь. Частіше всього у тарілках опинявся гарнір із рису, ячменю, пшона, кукурудзи або кіноа, білок у вигляді квасолі, гороху або тофу, а також овочі - як сирі, так і варені.
Користь боулів
Невелика кількість продуктів - основна умова боулу. Дієтологи запевняють, що це і є запорука здоров’я та гарної фігури. “Чаша Будди” може стати як основним прийомом їжі, так і легким перекусом.
Основна база для боулу - це зелень, зернові та крупи, рослинні протеїни, здорові жири з насіння, горіхів або авокадо, овочі, а також корисні соуси. Інгредієнти з цих категорій можна підбирати на свій смак і кожного разу міксувати для різноманіття.
Для початку радимо спробувати вам три рецепти боулів - на сніданок, обід та вечерю.
Сніданок - смузі-боул
Інгредієнти
Банан - 3 шт.
Молоко - ⅓ склянки.
Какао-порошок - 2 ст.л.
Арахісове масло - 2 ст.л.
Горіхи, шоколад - для прикрашання.
Технологія приготування
Усі інгредієнти змішайте у блендері. Перелийте смузі у глибоку тарілку, прикрасьте нарізаним бананом, подрібненими горіхами і дробленим шоколадом.
Обід - боул з куркою, кускусом та овочами
Інгредієнти
Куряче філе.
Кускус.
Помідори черрі.
Авокадо.
Рослинна олія.
Сіль, перець.
Мікс салату.
Половинка лимону.
Технологія приготування
Кускус заливаємо кип’ятком - так, щоб вода на два пальці покривала крупу. Куряче філе миємо, підсушуємо паперовими рушниками і натираємо сіллю та перцем. Викладаємо на змазану рослинною олією пательню, накриваємо кришкою і чекаємо, поки курка пустить сік. Коли рідина випарується, додаємо рослинну олію та обсмажуємо курку з обох боків до золотистої скоринки.
У глибоку миску викладаємо мікс салату, помідори черрі (можна розрізати навпіл) і авокадо, нарізаний скибочками. Додаємо кускус, солимо, перчимо, додаємо лимонний сік і трохи поливаємо рослинною олією. Викладаємо у миску нарізану шматочками смажену курку.
Вечеря - боул з гречкою, грибами та овочами
Інгредієнти
Гречка.
Гриби.
Брюссельська капуста.
Помідори.
Рослинна олія.
Вершкове масло.
Сіль, перець.
Технологія приготування
Гречку заливаємо водою у співвідношенні 1:2, ставимо на плиту в варимо до готовності Коли буде готова, додаємо сіль-перець за смаком, вершкове масло і ретельно перемішуємо. Брюссельську капусту опускаємо на 5 хвилин у киплячу підсолену воду, після чого одразу відкидаємо на друшляк. Гриби крупно нарізаємо, солимо, перчимо та обсмажуємо у невеликій кількості рослинної олії. Усі інгредієнти складаємо у глибоку миску, додаємо нарізані помідори і подаємо.
А що таке фалафель і як його готують розкаже стаття - https://harchi.info/blogs/san-ayt-j/shcho-take-falafel.