Щодня тонни їжі викидають у сміття і при цьому голод - одна із найважливіших проблем людства. Що ми знаємо про голодуючих?
800 мільйонів людей щодня засинають голодними
Це 1 з 9 при глобальній кількості населення 7,6 млрд людей.
98% усіх, хто голодує у світі, живуть у регіонах, що розвиваються, більша частина - в Азії
Близько 550 млн усіх голодуючих - з Азії та Океанії, зокрема Індонезії і Філіппін. Ще 220 млн живуть в Африці, в основному у засушливих країнах на південь від Сахари: Ефіопія, Нігер і Малі. Інші - мешканці Латинської Америки і Карибських островів, таких місць як Гватемала і Гаїті.
75% найбіднішого населення Землі не купують собі їжу: вони її вирощують
Багато малозабезпечених родин повністю залежать від землі та домашньої худоби: як у продовольчому, так і в фінансовому плані. Тому вони дуже вразливі перед природними катаклізмами. Посухи як результат кліматичних змін і непередбачуваних осадів - одна з найбільш поширених причин нестачі продовольства у світі. Посухи приводять до поганого врожаю, вбивають цілі стада худоби і висушують сільськогосподарські угіддя бідних громад, де немає інших засобів для виживання.
Дивно, але багато голодуючих живуть у країнах з надлишком продовольства, а не його нестачею
Проблема у тому, що люди, які потребують їжі, просто не мають до неї постійного доступу. У найбільш “голодних” країнах родини з важкістю добувають їжу через недорозвиненої інфраструктури у вигляді доріг та продуктових складів, а також через часті війни і переселення, природні катаклізми, кліматичні зміни і хронічну бідність.
Третина виробленого об’єму їжі у світі не споживається
Багато їжі псується у країнах, що розвиваються, через неадекватність схем виробництва продуктів харчування. Деякі з факторів, які впливають на продовольчі втрати - це неефективні методи ведення сільського господарства, нестача складів для зберігання зібраного врожаю і слабкі ринкові зв’язки.
60% голодуючих світу - жінки і дівчата
У багатьох країнах з соціальним устроєм чоловічого домінування жінки мають обмежений доступ до роботи, навчання і фінансових послуг. Це робить жінок більш вразливими до бідності і голоду, і також впливає на їх дітей. Мати, що недоїдає, має високий рівень народження дитини з недостатньою вагою, що часто означає фізичне та розумове відставання у розвитку.
Розширення прав і можливостей жінок-фермерів може врятувати 150 млн людей від голоду
Розширення прав і можливостей жінок - дуже важливий крок у забезпеченні глобальної продовольчої безпеки. Майже половина фермерів у світі - жінки, але їм не вистачає тих засобів, які доступні чоловікам: права на землю, фінансування, навчання. І в результаті “жіночі” ферми є менш продуктивними. При вирівненні доступу жінок до сільськогосподарських ресурсів вони можуть збільшити продуктивність землі і тим самим врятувати мільйони людей від голоду.
Кожні 10 секунд від голоду помирає одна дитина
Погане харчування - причина майже половини випадків дитячої смертності у віці до 5 років: близько 3 млн дітей помирають щороку через нестачу основних поживних речовин, необхідних для росту і повноцінного функціонування організму.
Щороку голод вбиває більше людей, ніж СНІД, малярія і туберкульоз разом
Близько 9 мільйонів людей у рік помирають від голоду або хвороб, пов’язаних із голодом. Ця кількість майже у два рази перевищує кількість смертей від СНІДу, туберкульозу і малярії.
Світ виробляє достатньо їжі для того, щоб усі жили здоровим життям
Зараз у світі на 17% більше їжі у розрахунку на людину, ніж було 30 років тому. Якщо б усі продукти харчування розподілялись по світу рівномірно, кожний міг би отримати 2700 ккал на добу, що цілком відповідає або й більше необхідного мінімуму. Позаяк проблема не у нестачі їжі, а у тому, щоб робити її доступною для всіх, хто її потребує.
Більше про голод розкаже стаття - https://harchi.info/articles/golod-u-sviti.
А про організації, що займаються проблемою голоду читайте тут - https://harchi.info/articles/svitovi-organizaciyi-shcho-zaymayutsya-harchuvannyam.