Блоги

Що від нас приховують виробники продуктів

Пора дізнатися ще більше неприємної правди про нашу щоденну їжу.

Приносити погані новини і розвінчувати міфи - невдячна справа, але хтось же повинен її робити. Так подумав Ларрі Олмстед і написав книгу “Справжня/фальшива їжа: чому ми не знаємо, що їмо, і що можна з цим зробити”. Понад 300 сторінок обговорень, результатів досліджень та експертних оцінок, і усе це в ім’я перемоги правди та здоров’я людства.

Не хочеться вас розчаровувати, але, можливо, суші, якими ви вчора вечеряли, від справжніх суші мають тільки назву. Дуже багато продуктів харчування, на користь яких ми робимо свій споживчий та гастрономічний вибір - зовсім не те, чим здаються на перший погляд. Не такі корисні, органічні та важливі. Виробники нас обманюють, щоб заробити більше грошей.

Не будемо вдаватися у подробиці, адже книгу слід прочитати самостійно і повністю. Але поділимося найбільш невтішними висновками про основні продукти харчування.

Оливкова олія

Чиста олія з плодів оливи - це по факту фруктовий сік (рідина, отримана з оливок від дією пресу). Однак дуже багато оливкової олії на полицях наших супермаркетів містить нестійкі харчові добавки. У розділі “Зіпсовані олії” Олмстед пише: “Більша частина нашої оливкової олії імпортується з Італії, італійські дослідники виявили у ньому різноманітні інші сумнівні речовини: вуглеводні залишки, пестициди і олію pomace (олія з макухи) - найпоширеніша домішка, іноді з додаванням мінеральних олій та поліциклічних ароматичних вуглеводнів, які мають канцерогенні властивості, можуть пошкодити ДНК та імунну систему”.

Оливкова олія

Пармезан

Те, що нам продають під назвою “пармезан”, може і зовсім не бути пармезаном. Продукт може містити навіть деревну масу. Не ведіться на доступні підробки, яких зараз у супермаркетах усе більше. Краще купуйте дорогий parmigiano-reggiano у вакуумних упаковках з надписом “Імпортовано з Італії”, він того вартий. Якщо вам, звісно, не все рівно, що ви їсте. Пародії на пармезан від місцевих виробників з натяжкою можна назвати сирами у принципі. Але виробників це не зупиняє, зокрема у країнах з обмеженим імпортом.

Пармезан

Чай

У різних сухих трав’яних чаях може бути маса інгредієнтів, які неможливо ідентифікувати. У книзі описаний експеримент доктора Марка Стоекла з Університету Рокфеллера і його студентів. Група протестувала склад трав’яних чаїв, і третина з них мали у складі компоненти, які не вказують у складі на упаковці. Наприклад, бур’ян. Такі результати показали як дешеві, так і дорогий “високоякісний” продукт.

Чай

Стейк

Якщо ви купуєте стейки в упаковці з відміткою “Годована травою яловичина”, це зовсім не говорить про органічне м’ясо. “Годована травою” означає, що у якісь моменти життя корови у її раціоні була трава. Але це можна сказати про кожну корову. Не виключено те, що, окрім трави, корова їла кукурудзу, зерно і будь-яку кількість гормонів.

Стейк

Мед

Відмивання меду - це сумна реальність. Читайте склад на етикетці меду у супермаркеті, а краще купуйте у дрібних виробників у спеціалізованих магазинах або на ярмарках. Існує дуже мало харчових стандартів для меду, тому у кінцевому результаті можна купити цукровий сироп з домішками прополісу і загусників, а у гіршому випадку ще й з антибіотиками.

Мед

Спеції

Більшість сухих подрібнених спецій мають схожу до трав’яного чаю долю. Дуже багато домішок у порошковому вигляді. Не дарма ж шеф-кухарі купують неподрібнені спеції та самостійно розмелюють їх.

Спеції

Сир для канапок (тостовий сир)

У таких плавлених сирних сумішах обов’язково будуть насичені жири, емульгатори і багато інших добавок з поганою репутацією.

Тостовий сир

Також читайте про рекламні міфи про продукти харчування - https://harchi.info/articles/reklamni-mify-pro-produkty-harchuvannya.
Додайте свій коментар

To prevent automated spam submissions leave this field empty.