Давайте цього разу розберемося, чим відрізняються між собою варення, повидло, джем і конфітюр.
Почнемо з варення - саме його варять наші мами та бабусі, потім закривають у банки і передають нам поїздом через знайомих. Слово “варення” походить від слова “варити”, тому насправді це тільки зварені у сиропі фрукти або ягоди, які у процесі приготування зберігають свою форму. Варення зазвичай варять з одного виду фруктів або ягід. При цьому ягоди відбирають дуже ретельно: усі вони повинні бути однакової ступені зрілості, без хвостиків і щільної, хорошої форми.
Повидло - це також варення, тільки у перетертому вигляді. Схема така: спочатку варите фрукти-ягоди у сиропі, потім перетираєте через сито, щоб прибрати кісточки, шкірку та насіння. У результаті виходить солодка густа маса, яку потім можна мазати на хліб або додавати у пиріжки або іншу випічку.
Джем за консистенцією нагадує щільне желе. Приготування джему добре тим, що для нього підійдуть будь-які фрукти або ягоди - хоч цілі, хоч прим’яті. Основна відмінність джему від варення у тому, що варення варять на повільному вогні, у той час як вогонь при варінні джему постійно збільшують. Джем, як і повидло, чудово підійде у якості начинки до пиріжків, а варення у цьому випадку просто розтечеться.
А ось із конфітюром трохи інша історія. У перекладі з французької слово означає “варити у цукрі”, тобто по суті це те ж саме варення. Але! На вигляд це справжній джем: із желеподібною консистенцією та шматочками фруктів і ягід. Основна фішка конфітюру у тому, що його готують не тільки із фруктів або ягід: у Франції, наприклад, широко поширений цибулевий конфітюр, який стане чудовим доповненням до м’яса, сира та паштетів.
Цибулевий конфітюр
Цибуля - 1 кг.
Цукор - 400 г.
Рослинна олія - 50 г.
Яблучний оцет - 25 г.
Сіль - 4 г.
Цибулю дрібно нарізати, обсмажити у рослинній олії до м’якості. Влити оцет, ретельно перемішати і томити цибулю на маленькому вогні близько 15 хвилин. Додати цукор, перемішати, зачекати, доки він розтане. Додати мед і ретельно перемішати. Залишити суміш на маленькому вогні, поки цибуля не стане прозоро-коричневою.
Малиновий джем
Малина - 500 г.
Цукор - 700 г.
Малину розтовкти, засипати цукром у великій каструлі, залишити на декілька годин, щоб цукор повністю розтанув. Поставити каструлю на вогонь, довести до кипіння і варити 15 хвилин. Гарячий джем розлити у банки.
Більше про варення читайте у статті - https://harchi.info/articles/varennya-desert-nachynka-ta-konserva.