Блоги

Вчені працюють над замінником солі

Вчені зробили ще один крок до створення успішного замінника солі. Науці став більш зрозумілим процес розпізнавання та функціональності смакових клітин язика, які реагують на сіль.

Дослідники з Monell Chemical Senses Centre у Філадельфії на чолі з Александром Бахмановим наблизились до більш чіткому розумінню механізмів, задіяних у процес розпізнавання людиною смаку солі. А це наближує момент, коли на ринок вийдуть більш здорові замінники даного продукту, що допоможе суттєво знизити кількість жертв гіпертонії, інфарктів, а також інших серцево-судинних захворювань.

Соління салату

Терміном сіль описують компонент, створений з позитивно і негативно заряджених іонів. Найбільш широко відомим прикладом подібного компоненту є хлорид натрію або кухарська сіль (NaCl). Основний процес, за допомогою котрого ссавці розпізнають звичайну столову сіль, добре відомий та зрозумілий науці. Він здійснюється за рахунок рецепторів, відомих як епітеліальні натрієві канали або ENaC. 

Рецептори ENaC реагують майже виключно на натрієві солі, при цьому вони не реагують на негативні іони солі. Однак вчені знали, що другий рецептор, який розпізнає смак солі, також існує, хоча майже ніякої інформації про нього не було. І ось тепер дослідники ідентифікували смакові клітини, задіяні у цей другий смаковий механізм розпізнавання солі, що покращило розуміння процесу і наблизило створення штучної солі. Результати дослідження опубліковані журналом Journal of Neuroscience.

Науковець, що працює над створенням замінника солі

Більше про різні види солі читайте тут - http://harchi.info/blogs/san-ayt-j/5-vydiv-soli.
Додайте свій коментар

To prevent automated spam submissions leave this field empty.