Блоги

Використання штучного інтелекту у виробництві пива

Відома пивна компанія вирішила використовувати високотехнологічні сенсори для підвищення якості пива.

Дослідницька лабораторія Carlsberg у Данії запустила проект по аналізу смакових відтінків різних видів пива та виробництву нових штамів пивних дріжджів. Цей проект - спільна робота з Microsoft, технологами-хіміками з Данського технологічного університету, групою iNano з Орхуського університету і Фондом інновацій Данії.

Пиво

Лідером проекту став спеціаліст із ферментації дріжджів і директор дослідницької групи Carlsberg Йохен Ферстер. Саме він запропонував використання високотехнологічних сенсорів для прискорення аналізу та виробництва пива, а також покращення якості готового продукту.

Для дослідження лабораторія щодня збирає до тисячі різноманітних зразків пива. Ферстер вважає, що штучний інтелект зможе провести більш точне калібрування смаків пива та створити характерні “відбитки смаку” для кожного зразка. Результати роботи штучного інтелекту у подальшому можна використовувати для створення нових пивних сортів.

Для проекту використовують технологічні рішення Microsoft в області штучного інтелекту, які включають систему навчання машин і цифрову хмарну платформу. За допомогою цих розробок лабораторія може відбирати і навіть створювати нові штами дріжджів для виробництва пива.

Carlsberg

“Ми щасливі бути частиною такої команди і разом розширювати межі сенсорних технологій для визначення смакових відтінків. Це дозволить нам вибирати і розробляти нові штами пивних дріжджів, які будуть використовувати у виробництві різних видів пива з більш високою швидкістю та з покращеною якістю”, - Йохен Ферстер.

Зараз метою проекту є затвердження та вдосконалення технології, щоб її можна було застосовувати для високопродуктивного скрінінгу нових пивоварних мікроорганізмів.

На сьогодні не існує такої швидкої технології для розпізнавання комплексних смакових сумішей. Результат цього проекту зробить можливою появу нових стартапів із використанням даної технології в екологічній, продовольчій і фармацевтичній галузях.

Виробництво пива

Більше про те, як варять пиво, читайте у статті - https://harchi.info/blogs/san-ayt-j/yak-varyat-pyvo.
Додайте свій коментар

To prevent automated spam submissions leave this field empty.