Вишневий суп — страва універсальна. Він може бути як закускою, так і основною стравою, так і десертом. У різних країнах є свої способи приготування вишневого супу. В Угорщині до нього додають сметану, у Грузії — зелень та грецькі горіхи, а в іспанському варіанті у якості експерименту вишню додають у томатний гаспачо.
Угорщина — кислий вишневий суп
По-угорськи цей суп називається “meggyleves”, що перекладається як “кислий вишневий суп”. Власний варіант його приготування здавна існує у кожній угорській родині. Хтось використовує сметану, хтось вершки. Вишня може бути з кісточками і без. Кожний вибирає сам, чи додавати до супу вино і яке саме — червоне або біле. Вишня може бути як свіжа, так і консервована. Традиційно цей суп подавали влітку на вечерю у якості закуски або десерту.
Інгредієнти на 4 порції
Вишня без кісточок (свіжа або консервована) — 500 г.
Кориця — 2-3 палички.
Цукор — 5 ст.л.
Гвоздика — 6 зерняток.
Сметана або густі вершки — 1 склянка.
Борошно — 1 ст.л.
Червоне вино — 0,5 склянки.
Дрібка солі.
Технологія приготування
Вишню промийте, видаліть кісточки, покладіть у глибоку каструлю, засипте цукром та залийте літром холодної води. Доведіть до кипіння. Зменшіть вогонь та покладіть у воду палички кориці та гвоздику.
У окремій посудині змішайте сметану, борошно та дрібку солі. Усе добре перемішайте та додайте у гарячий вишневий бульйон, ще раз ретельно перемішайте до однорідної маси.
Варіть суп на невеликому вогні протягом 5 хвилин, не даючи йому закипіти. Перед тим, як зняти з вогню, додайте червоне вино. Витягніть корицю та гвоздику з супу.
Охолодіть та поставте у холодильник на декілька годин. Подавайте вишневий суп охолодженим.
Грузія — чріантелі з вишні із грецьким горіхом
Варіантів приготування цього вишневого супу є багато. Вишню для нього можна використовувати як свіжу, так і заморожену, або консервовану. Замість грецьких горіхів у якості загусника та для додавання ситності можна використати кукурудзяне борошно, зелень — їх кількість кожна господиня обирає на власний смак. Для супу також можна використати суміш вишні та черешні.
Інгредієнти на 4 порції
Вишня — 1 кг.
Грецькі горіхи — 200 г.
Цибуля — 1 шт.
М'ята — 100 г.
Сіль та цукор за смаком.
Технологія приготування
У вишні видаліть кісточки, помістіть ягоди у каструлю та залийте холодною водою, доведіть до кипіння та варіть протягом 12-15 хвилин.
Подрібніть цибулю та м'яту. Грецькі горіхи розітріть пудру.
Вишню пропустіть через сито та залийте відваром, у якому вона готувалась, доведіть ще раз до кипіння. Додайте цибулю та м'яту, посоліть та поцукруйте. Варіть ще декілька хвилин. Додайте грецькі горіхи і зніміть суп з вогню.
Подавайте вишневий суп охолодженим.
Іспанія — вишнево-томатний гаспачо
В Іспанії щороку збирається 96 000 метричних тонн вишні — це друге місце у Європі за об'ємом. Більше всього вишні вирощується в Естремадурі та Каталонії.
Вишня надає томатному гаспачо приємної кислинки. На відміну від класичного рецепту, у цьому варіанті немає сухарів та часнику.
Рецепт звичайного томатного гаспачо шукайте у статті - http://harchi.info/blogs/san-ayt-j/legki-pozhyvni-supy-te-shcho-potribno-u-litnyu-speku.
Інгредієнти на 2 порції
Гаспачо — 0,5 л.
Болгарський перець — ½ шт.
Помідор — 1 шт.
Огірок — ½ шт.
Оливкова олія — 1 ч.л.
Інгредієнти для гаспачо
Помідор — 1 кг.
Вишня без кісточки — 400 г.
Болгарський перець — 2 шт.
Соус табаско — 0,5 ч.л.
Сіль — 1 ч.л.
Цукор — 1,5 ст.л.
Технологія приготування
Перець та помідори вимийте, у перцю видаліть насіння. Перець та помідори наріжте кубиками, додайте вишню без кісточок, цукор та соус табаско. Усі інгредієнти змішайте та збийте до однорідної маси у блендері.
Дрібними кубиками наріжте очищені селеру, огірок та перець, а помідор — скибочками.
Розкладіть овочі по тарілкам. Залийте зверху базою гаспачо і додайте оливкову олію.
Подавайте суп охолодженим.
Також читайте про те, як готують узбецький плов - http://harchi.info/blogs/san-ayt-j/yak-varyat-uzbeckyy-plov.