Яка різниця між фетою та бринзою

Любите овочеві салати з м’яким сиром? Думаєте, яка різниця, що у них додавати - бринзу або фету? А різниця якраз є. І дуже суттєва.

Бринза та фета - це два абсолютно різних сири, і відрізняються вони як за технологією приготування, так і за виглядом та консистенцією. Давайте дізнаємось про усі відмінності по порядку.

Фета

Почнемо з походження сиру. Фета - це грецький сир, який готується із суміші козячого і овечого молока. Повторимо: грецький сир. Грецький. І тільки Греція володіє правом виробництва фети за класичною рецептурою. А все, що продається у наших супермаркетах від українських виробників - не фета, а тільки її подоба.

Що ж стосується бринзи, то її батьківщиною є Східна Європа. Кажуть, що з самого початку цей сир готували у Румунії. Але думки про родоначальника бринзи розходяться, оскільки сьогодні вона користується широкою популярністю і в Румунії, і в Україні, а також у Молдові та Болгарії, на Балканах. Якогось одного вірного рецепту цього сиру не існує, бринзу можна робити як із коров’ячого, так і овечого та козячого молока.

Маринований сир фета

Консистеція фети є більш гладкою і кремовою, у той час як бринза рихла і нагадує спресований домашній сир. По кольору два сири також відрізняються: фета завжди має білосніжний відтінок, а ось бринза може бути як білою, так і трохи жовтуватого кольору.

За смаком фета пікантна, з легкою кислинкою. А ось у бринзи смак може мінятися, оскільки все залежить від терміну її витримки у спеціальному розчині. Чим довше бринза знаходиться у розчині, тим більш насичений і навіть гострий матиме вона смак. Іноді сир буває досить солоним та гострим.

Бринза

Фета продається і зберігається тільки у розсолі. У такому вигляді сир придатний для споживання протягом декількох місяців або навіть року. А ось термін придатності бринзи у розсолі є набагато меншим, усього до 60 днів. Бринза може зберігатися  і без розсолу. Втім, не дуже довго: загорнутий у харчову плівку або фольгу сир потрібно спожити за пару тижнів.

Ще одна відмінність бринзи та фети - у їх поживності. Бринза містить дуже велику кількість натрію (через що сир солоний на смак), а також сірки, калію і фосфору. Бринза позитивно впливає на стан шкіри, зубів, зору та кісткової тканини, а також на функціональність травної системи.

Шматочки бринзи

А ось у феті міститься набагато більше білка, кальцію, холіну та вітаміну А. Цей сир зменшує рівень холестерину в організмі і підвищує захисні функції клітин. Окрім того, фета допомагає боротися з харчовими отруєннями, сприяє зміцненню серця та імунної системи.

Калорійність у сирів також різна: у феті калорій у півтори рази більше, ніж у бринзі. Виходить, що з одного боку, бринза менш калорійна, а значить, практично дієтичний продукт. Але з іншого боку, бринза більш солона і не підходить, наприклад, людям із серцево-судинними захворюваннями. А фета за рахунок високого вмісту калорій не підходить для дієтичного харчування.

Салат з фетою

А яка різниця між хамоном і прошутто читайте тут - https://harchi.info/blogs/san-ayt-j/yaka-riznycya-mizh-hamonom-i-proshutto.



Додайте свій коментар

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.