Рисова дієта

Тип дієти
Звичайна

Рисова дієта: загальні відомості

Рисова дієта для схуднення бере свої витоки ще у часи розквіту Давнього Китаю. Для того, щоб краще зрозуміти переваги рисової дієти, необхідно проаналізувати корисні властивості самого продукту. Рис є практично невибагливим до умов вирощування, тому його активно культивують у різних кліматичних поясах. За весь час існування даної злакової культури, було виведено більше сотні різних сортів. Сьогодні прийнято виділяти три групи сортів: середньозернисті, крупнозернисті та довгозернисті. Найбільшою популярністю користуються наступні сорти рису: басматі, арборіо, жасмин, девзіра.

Варто відмітити, що рис, також, класифікується за способом обробки. При мінімальній обробці зберігається оболонка зерен, у результаті чого отримують коричневий рис. Після шліфування, рис набуває білого кольору, а у випадку пропарювання - жовтого. Кожний сорт рису має свій час приготування, наприклад:

  • білий рис - 15 хвилин;
  • жовтий рис - 20 хвилин;
  • коричневий рис - 30 хвилин.

Рис - універсальний продукт, із нього виділяють крохмаль, виготовляють рослинні олії, а, також, він є повноцінною стравою. Калорійність рису складає усього 124 ккал на 100 грам. Рис містить велику кількість рослинної клітковини, яка концентрується переважно у оболонці. Не секрет, що рослинна клітковина значно прискорює обмінні процеси у організмі. Тому коричневий рис вважається найбільш корисним та поживним сортом. Завдяки усім своїм якостям, рис широко використовується для боротьби із зайвою вагою, зокрема, у вигляді рисової дієти для схуднення.

При відварюванні будь-який сорт рису сильно збільшується у розмірах, що приводить до швидкого заповнення стінок шлунку. Саме тому, під час рисової дієти відчуття голоду практично відсутнє. Крім того, рис повністю задовольняє мінімальні потреби організму людини у поживних речовинах, вітамінах та мікроелементах. Для покращення результатів схуднення, необхідно запам'ятати правильну схему приготування рису. Готувати його потрібно за 4 дні до початку дієти. Для цього потрібно взяти склянку рису та залити холодною водою на ніч. Кожної ночі потрібно міняти воду у склянках, а на п'ятий день - зварити рис. Перевага цієї технології у тому, що у холодній воді рис починає поступово розбухати, але при цьому не втрачає свою поживність. Як наслідок, під час варіння, вода забирає менше вітамінів та мінеральних речовин.

При дотриманні рисової дієти, у обов'язковому порядку потрібно виключити із раціону висококалорійну та жирну їжу. Крім того, варто відмовитись від солі та цукру, оскільки вони затримують зайву рідину в організмі. Багато дієтологів перед початком дієти рекомендують пропити вітамінно-мінеральний комплекс. Існує багато варіантів дієти на основі рису, серед яких найбільш популярними є рисова дієта на 3 дні та рисова дієта на 7 днів. Будь-який варіант рисової дієти практично не має протипоказань, за виключенням неприйнятності крохмалю.

Рисова дієта: різновиди та меню

Варіант №1 - жорстка рисова дієта

Найпростіший та, водночас, жорсткий варіант рисової дієти. Необхідно відварити склянку рису та їсти його протягом усього дня невеликими порціями. Із рідин допускається лише томатний сік. При наявності сильного відчуття голоду, дозволяється з'їсти одне зелене яблуко. Тривалість такої дієти не повинна перевищувати 3 дні - це, швидше, один із варіантів розвантажувального дня на рисі.

Варіант №2 - щадна рисова дієта

На цілий день відваріть 250 грам коричневого рису і розділіть його на три прийоми їжі. На сніданок можна випити одну склянку кефіру або з'їсти одну порцію нежирного йогурту. Обід можна урізноманітнити невеликою кількістю пісного м'яса, оскільки рослинна клітковина значно покращує перетравлення білків. На вечерю, разом із рисом, можна з'Їсти тушковані овочі.

Найбільш ефективна рисова дієта

Даний варіант схуднення чудово підходить людям із великою кількістю зайвої ваги. Цей варіант рисової дієти направлений на зміну процесів метаболізму в організмі. Весь ефект досягається за рахунок застосування певних послідовних етапів харчування. У перші три дні раціон повинен складатися переважно із відварного рису, наступні три дні - відварна курка, а останні три дні - сирі овочі. Рисовий період виводить із організму усю зайву рідину, шлаки та токсини. Білкові дні мають на меті зміну вуглеводного балансу, а сироїдіння активно стимулює процеси спалювання жирів.

Рисова дієта: вихід із дієти

Після того, як ви будете виходити із рисової дієти, пам'ятайте, що одразу не можна їсти м'ясо. Це, в подальшому, може негативно вплинути на здоров'я. Приготуйте, краще, макарони, візьміть шматочок хліба, і таким чином поступово виходьте із дієти.

Рисова дієта: відгуки та результати

Більшість людей, котрі спробували знання дієтологів - рисову дієту, - відверто заявляють, що дуже важко протриматись два тижні на одному лише рисі. У відсотковому відношенні, можна сказати так, що із кількості опитаних осіб, повний курс рисової дієти пройшли 12% людей. Перший тиждень рисової дієти подужали 60% опитаних, усі інші (28%) протримались усього 3-4 дні. Проте, як говорять люди, організм ніби перезавантажився, дихати стало легше, самопочуття прийшло до норми.

Підводячи підсумок, можна сказати, що рисова дієта швидше допоможе вам трошки оздоровитися, ніж втратити зайві кілограми. Ця інформація буде важливою для тих осіб, головною метою яких є втрата зайвих кілограмів. Вага, звісно, зменшиться, але не набагато - 3-5 кг в середньому. Дана дієта належить до числа оздоровчих. Тому, радимо кожній людині хоча б раз на пів року присвятити три дні рисовій дієті.Додайте свій коментар

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.