Де навчитися професійно готувати їжу Україні

Приготування  їжі – твоє покликання? Де в Україні можна  фахово реалізувати свою мрію?

Інтерес до приготування їжі вже давно не вважається чимось поверхневим, якраз навпаки – це престижно, модно і цікаво. Тож де на вітчизняних теренах здобути цей фах і досягти успіху у цій сфері?

Шеф-кухар готує страву

Кухарю, як не дивно, потрібен не тільки талант, але й освіта, яка є невід'ємною частиною для досягнення професійних висот. Адже без ґрунтовних знань, основних засад приготування їжі та її подачі, неможливо стати затребуваним та високо оплачуваним кулінаром. Усі великі кухарі проходили навчання у тих чи інших закладах, і навіть після них не зупинялись на удосконаленні своїх навичок.

Отже, де в Україні здобути омріяну освіту? Почнемо з того, що як не дивно, але в Україні немає вищих навчальних закладів, де можна було б знайти напрям „Кухар”. Таку спеціальність як „кухар” можна знайти у коледжах, технікумах, училищах, на курсах.  Навчання, залежно від типу навчального закладу, триває від 1.5 до 4 років, хоча напрями можуть носити різні назви: „Готельно-ресторанна справа”, „Харчові технології”, „Технології оздоровчих продуктів і харчової промисловості”... Що стосується вищих навчальних закладів, то напрям найчастіше пов’язаний з ресторанним та готельним бізнесом. Вже пізніше, у наступних семестрах навчання можна вибрати конкретну спеціальність, на якій навчатимуть безпосередньо харчових технологій та кулінарії.

Кулінарна школа

Провідним навчальним закладом країни є Національний університет харчових технологій у м. Києві - один з небагатьох вишів, який орієнтується на професійне спрямування  „Харчові технології та інженерія”, де готують фахівців, що на високому рівні зможуть керувати технологічними процесами виробництва усіх харчових продуктів. Серед предметів, які охоплюються, є дисципліни, пов’язані з організацією, економікою та устаткуванням харчових закладів, основами здорового харчування та харчовими технологіями. Теоретичні заняття завжди супроводжуються практичними. Заслужений авторитет закладу робить його випускників максимально затребуваними в різних галузях харчової індустрії.

Не відстає від національного вишу й Львівський державний інститут економіки і туризму, який є потужним осередком в галузі туристичної індустрії та ресторанного бізнесу. Відомий інститут своїм факультетом харчових технологій, де можна отримати спеціалізацію „Технологія оздоровчого та профілактичного харчування”, „Технології в ресторанному господарстві”. Одним із пріоритетів навчання на даному факультеті є забезпечення професійними навичками створення та функціонування ресторану та його видів за професійним призначенням. До переваг навчання у виші, можна віднести і те, що студенти проходять практику у навчально-виробничих комплексах та мають можливість стажування впродовж 4-6 місяців за кордоном. Інститут співпрацює з ВУЗ Польщі, Швейцарії, Греції, Італії, Чехії, Німеччині.

Діти готують

Визнаним в Україні, та за її межами, інноваційним центром підготовки висококваліфікованих кадрів харчової промисловості вважається Одеська національна академія харчових технологій. Серед багатьох напрямів, спрямованих на детальне вивчення харчової індустрії, особливо цікавим буде "Факультет інноваційних технологій харчування та ресторанного сервісу”, котрий готує фахівців, які стають відомими вченими, інженерами, рестораторами,  керівниками різних рівнів. Навчання в академії – виступає як гарант сумлінної підготовки, яка ґрунтується на світових досягненнях галузі.

Формування творчої, високопрофесійної особистості – ось кредо Харківського державного університету харчування та торгівлі. Незважаючи на своє спрямування більш інженерного характеру, все ж таки можна виділити декілька напрямків, які будуть цікавими для людей, котрі свою діяльність пов'язують з приготуванням їжі. А саме „Технологія продукції оздоровчого, дієтичного та функціонального харчування”, „Технологія харчування в ресторанному, готельному та туристичному бізнесі”, „Сервіс у ресторанному господарстві”.

Кулінарна школа

Втім для реалізації своєї мрії пов'язати своє життя з кулінарією, не обов’язково потрібно їхати у велике, чуже місто, щоб здобути освіту. Усвідомлюючи реалії нашого часу та аналізуючи ринок праці, усе більше людей зупиняють свій вибір на коледжах, в яких за короткий термін можна освоїти актуальну професію. Якщо проводити порівняння між навчанням у вузах та коледжах, то безумовно, одним з великих плюсів на користь других – це доступна ціна та короткий термін навчання, завдяки якому можна швидше стати практиком, ніж теоретиком. Та й погодьтесь, який кулінар без практики? Враховуючи конкуренцію на ринку праці – це один з найвагоміших аргументів. Адже коли твої однолітки тільки закінчують магістратуру, ти вже працюєш і отримуєш практичний досвід, який для роботодавця значить більше, ніж освітньо-кваліфікаційний рівень людей які закінчили вищі навчальні заклади.

Не варто керуватись стереотипами. Високий освітньо-кваліфікаційний рівень у сфері харчування – не завжди обов’язкова умова успішного професійного життя. І немає значення чи ти кухар з трьома вищими освітами, чи молодший спеціаліст, головне – наскільки ти любиш та професійно виконуєш свою роботу. Важливо, щоб людина завжди хотіла навчатися чомусь новому і вдосконалювати свої навички. Бо життя не стоїть на місці, на зміну одним технологіям завжди прийдуть інші. Тому обираючи свій шлях освоєння даної професії, навчаючись у вузі чи у коледжі, слід пам’ятати, що основне це любити те, що ти робиш.

Страва від шеф-кухаряДодайте свій коментар

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
Коментарі

Вхід на сайт

а в яких містах є коледжі


Вхід на сайт

Коледжі, що навчають професій, пов'язаних з харчовою промисловістю, наявні у більшості великих та середніх міст України, слід шукати залежно від бажаного міста.


Вхід на сайт

Доброго дня підкажіть будь ласка,які документи потрібні, щоб поступити?
І чи можна поступити, якщо я закінчила 2017 року ліцей???


Вхід на сайт

Доброго дня. Дана стаття має ознайомлювальний характер. Щоб дізнатися деталі вступу, вам потрібно звертатися безпосередньо до обраних навчальних закладів.


Вхід на сайт

Доброго дня вам. Підкажіть будь-ласка які предмети потрібно подавати для в ступу до закладу


Вхід на сайт

Доброго дня. Дана стаття має ознайомлювальний характер. Щоб дізнатися деталі вступу, вам потрібно звертатися безпосередньо до обраних навчальних закладів.


Вхід на сайт

А з скількох років можна поступити?


Вхід на сайт

Доброго дня. Дана стаття має ознайомлювальний характер. Щоб дізнатися деталі вступу, вам потрібно звертатися безпосередньо до обраних навчальних закладів.


Вхід на сайт

а в яких мистах э коледжи


Вхід на сайт

Коледжі, що навчають професій, пов'язаних з харчовою промисловістю, наявні у більшості великих та середніх міст України, слід шукати залежно від бажаного міста.