Блоги

Кава з розпеченим вугіллям в Індонезії

Якщо ви шукаєте новий та цікавий спосіб насолоджуватися вашою щоденною чашкою кави, спробуйте покласти у нього… шматок розпеченого вугілля. Цей трюк розробив власник маленького кафе в Індонезії, яке стало всесвітньо відомим своїм шипучим вугіллям у каві.

Кава Kopi Joss

Індонезійське місто Джокьярта, мабуть, єдине у світі місце, де ви можете отримати каву зі шматком розпеченого вугілля. Тут напій називається “Kopi Joss” і був винайдений ще у 1960-х роках, коли місцевий власник кафе пробував справитися зі своїм неспокійним шлунком. Він звичайним способом робив свою каву, коли йому на очі потрапило палаюче вугілля, яке він використовував, щоб скип’ятити воду. В тут його “осінило”! Він взяв шматок розпеченого вугілля та кинув його у чашку кави. Це спрацювало, і з тих пір він почав продавати цей напій таким же як він відважним гостям.

Сьогодні це в основному розвага для туристів, але стверджується, що така кава може допомогти при здутті живота, нудоті, печії або діареї.

Розпечене вугілля

Приготування напою дуже просте: мелену каву і 4 ложки цукру засипають у склянку та заливають гарячою водою. Потім щипцями виймають шматок розпеченого вугілля з печі та кидають у напій. Це приводить до того, що кава закипає та іноді розливається за межі склянки і по її стінкам. Позаяк якщо ви не любите бачити кавову гущу на склі, то цей напій не для вас. По мірі того, як вугілля холоне, його можна вийняти з кави та насолодитись напоєм.

Кава Kopi Joss

Місцеві студенти, які відвідують кафе, проаналізували Kopi Joss і виявили, що напій має більш низький вміст кофеїну, ніж звичайна кава, тому що вугілля поглинає його. А також нейтралізує кислотність кави, що робить її легшою для травлення. Багато хто стверджує, що напій має смак, ідентичний звичайній каві, інші ж кажуть, що напій має тонкий смак карамелі, оскільки гаряче вугілля спалює цукор, який додають у каву.

Щоб дізнатися це, ви просто повинні спробувати напій самостійно. Склянка кави обходиться туристам усього у 4000 рупій (близько 30 центів).

А чим живе сучасний кавовий світ читайте у стаття - https://harchi.info/blogs/san-ayt-j/suchasna-ta-pravylna-kava-yaka-vona.
Додайте свій коментар

To prevent automated spam submissions leave this field empty.