Як правильно розморожувати м'ясо? Чому не варто робити це у мікрохвильовці? Давайте дізнаємось про це більше.
Звісно, усі ми знаємо, що найкраще використовувати свіже м'ясо а не розморожувати заморожене, проте усі також і погодяться, що дотримуватись цього завжди практично неможливо. Позаяк, при виборі способу розморожування м'яса цілком логічно буде орієнтуватись на те, наскільки терміново нам потрібно його приготувати.
Якщо ми плануємо наперед, тобто за добу
Якщо ми знаємо, що завтра будемо готувати м'ясо, то найоптимальніший та найбезпечніший варіант — розморожувати його у холодильнику. Потрібно покласти шматок м'яса у холодильник у вакуумній упаковці (якщо у такій купували), або ж покласти на тарілку і накрити іншою тарілкою, щоб м'ясо не всотувало сторонніх запахів. Дуже важливо дотримуватись температурного режиму зберігання м'яса — не більше +4 градусів Цельсія. Якщо температура є вищою, то виникає небезпека розмноження бактерій. Процес розморожування у холодильнику при температурі +4 займає близько доби на кожні 3 кг м'яса. Рідина витікати із м'яса не повинна, інакше це означатиме, що воно було неправильно заморожене. На всяк випадок можна покласти під м'ясо серветку або паперовий рушник.
Після розморожування м'ясо можна зберігати у холодильнику ще 2-3 дні, загорнувши його у вафельний рушник — так м'ясо буде дихати.
Якщо до приготування залишається декілька годин
Якщо до приготування замороженого м'яса часу мало — потрібно розморожувати його у воді. Якщо м'ясо у вакуумній упаковці, то у такому вигляді кладемо його у посудину із холодною водою, ставимо у раковину і включаємо маленький напір холодної води, щоб вона постійно підтримувала температуру нижче кімнатної.
Вода повинна бути саме холодною, інакше м'ясо буде розморожуватись нерівномірно: може зваритись по краям, а всередині залишиться замороженим.
Те ж саме відбувається і у випадку розморожування у мікрохвильовці. Таке м'ясо буде жорстким, сухим і несмачним. Чи є шкідливою мікрохвильовка розкаже стаття - http://harchi.info/blogs/san-ayt-j/chy-shkidlyva-mikrohvylovka-dlya-zdorovya-ta-yizhi.
Якщо вакуумної упаковки немає, то завдання є дещо складнішим. Потрібно спочатку герметично запакувати м'ясо у харчову плівку або поліетиленовий пакет, щоб не занести у нього бактерії із повітря або води, а також для того, щоб м'ясо не всотувало воду, інакше його структура буде водянистою.
Після розморожування м'яса у холодній воді, його потрібно приготувати одразу.
Розморожувати м'ясо при кімнатній температурі не варто, оскільки велика ймовірність зараження бактеріями — оскільки ми ніяк не можемо бути впевненими, що умови розділення та упаковки м'яса були стерильними.
Як визначити ступінь готовності м'яса дивіться в інфографіці - http://harchi.info/articles/vyznachayemo-stupin-gotovnosti-myasa-infografika.
Також читайте, як правильно зберігати продукти у холодильнику - http://harchi.info/articles/zberigannya-produktiv-harchuvannya-u-holodylnyku.