Скільки разів нам доводилося відділяти яєчні жовтки від білків - і не злічити. Із цим, здавалось би, нехитрим завданням впорається навіть новачок. Втім, варто хоча б краплі жовтку потрапити у білок, і бісквіт вже не буде таким пухким. А з жовтків із домішками білку домашні соуси будуть далекими від ідеалу.
Давайте дізнаємось ще більше способів відділити жовтки від білків, щоб обрати найкращий.
Голими руками
Почнемо з найбільш простого і доступного способу. Акуратно розбиваємо яйце над мискою, виливаємо у долоню вмістиме і пропускаємо білок крізь нещільно стиснуті пальці, як через сито. Потім перекладаємо жовток в окремий посуд, намагаючись не пошкодити. Серед очевидних і головних мінусів - забруднені у клейкому білку руки. До речі, ретельно їх вимити і насухо витерти обов’язково потрібно і перед самим приготуванням. Щоб не робити цього після, можна скористатися поліетиленовими рукавичками. Але у будь-якому випадку подібний спосіб не відрізняється зручністю і швидкістю.
Між двох половинок
Наші мами та бабусі практикують інший відомий усім спосіб. Розбиваємо ножем яйце збоку приблизно посередині. Розкриваємо половинки шкарлупи так, щоб жовток опинився цілим у одній з них. Акуратно переміщаємо його в іншу половинку, одночасно зливаючи білок у підставлену миску. Повторюємо цю операцію до тих пір, поки білок повністю не опиниться у мисці. У цьому випадку великою є ймовірність випадково пошкодити жовток гострим краєм шкарлупи. Як результат, його часточки потраплять у білок, і збити з нього добротні повітряні піки навряд чи вдасться.
Ювелірний підхід
Досвідчені кулінари примудряються виконувати з яєчною шкарлупою більш складні маніпуляції. У верхній частині загостреної частини яйця за допомогою товстої голки або зубочистки робимо отвір діаметром 5-7 мм. Перегортаємо яйце тупим кінцем догори і проціджуємо білок у миску. Жовток, що залишився всередині, за необхідності виймаємо, розбивши шкарлупу. При всій оригінальності такий спосіб є не дуже ефективним, адже частинки шкарлупи можуть впасти всередину яйця. До того ж він потребує певної філігранності і багато часу. А це не дуже зручно, якщо для приготування страви потрібно багато яєць.
Крізь вир
Для того, щоб відділити жовтки від білків, підійде різноманітне кухонне приладдя, яке є в арсеналі кожної господині. Наприклад, пластикова або металева воронка невеликих розмірів для переливання рідин. Розбиваємо яйце прямо всередину воронки і, плавно струшуючи, даємо білку стекти у підставлену миску. Тільки перед тим, як випробовувати даний спосіб, впевніться, що воронка має достатньо вузький отвір, інакше жовток прослизне у неї слідом за білком. Окрім того, є ризик, що жовток під важкістю своєї ваги просто лусне і моментально стече донизу.
Горлечко пляшки
Досить популярним є спосіб відокремлення жовтків і білків за допомогою звичайної пластикової пляшки. Обережно розбиваємо яйце у глибоку посудину, намагаючись не пошкодити жовток. Трохи стискаємо стінки пустої пляшки, щоб випустити з неї трохи повітря. Підносимо горлечко до жовтка і плавно розтискаємо стінки. Жовток під тиском легко і швидко втягується у пляшку, тоді як білок залишається у мисці. Ще раз натисніть на стінки пляшки і жовток без проблем вислизне назовні. У даному випадку основна проблема полягає у тому, щоб точно та акуратно розбити яйце.
Розумна ложка
Прихильники кухонних гаджетів із задоволенням використовують сепаратори для яєць. Частіше всього вони зроблені у вигляді широких пластикових ложок. Завдяки спеціальному заглибленню у верхній частині її можна зручно зафіксувати на мисці. Яйце розбивають у черпальну частину ложки із отворами продуманої форми.
Саме вони затримують жовток, дозволяючи білку повністю стікати у миску. Однак. якщо ви невдало розбили яйце, такий гаджет вам не допоможе.
При відокремленні жовтка і білка слід враховувати ще один важливий параметр: на шкарлупі сирих яєць нерідко накопичуються бактерії сальмонелли, які здатні проникнути у білок. Позаяк, бажано звести контакт зовнішнього боку шкарлупи з сирим яйцем слід звести до мінімуму.