Блоги

Різниця між холодною і гарячою кавою

Зі слів американських вчених з Університету Томаса Джефферсона, різниця між кавою, приготованою гарячим і холодним способом, полягає не лише у її температурі та смаку, в ще й у хімічному складі цих напоїв.

Приготування кави

У ході дослідження спеціалісти порівняли такі показники, як рівні кислотності, антиоксидантів і кофеїну у холодній та гарячій каві різного ступеню обсмаження. Здавалося б, що різні способи приготування кави будуть впливати на рівень кофеїну у напоях, насправді, відмінності бути незначні. Гаряча кава мала трохи вищий рівень кофеїну, ніж холодний напій, при цьому у каві легкого ступеню обсмаження рівень кофеїну є набагато вищим, ніж у каві сильного обсмаження.

Горнятко кави

Вважається, що найбільш виражені відмінності спостерігалися на рівні антиоксидантів і кислотності. Було встановлено, що при гарячому варінні кави з зерна вивільняється більше антиоксидантів, ніж під час холодного приготування. Якщо кава, зварена гарячим способом, мала постійний рівень антиоксидантів незалежно від обсмаження, антиоксидантна активність холодної кави була набагато нижчою у випадку з легким обсмаженням і значно знижувалась при більш сильному обсмаженні. Холодна кава також мала меншу кислотність.

Глечик з кавою і гонятко

Таким чином, гарячу каву теоретично можна вважати кориснішою, виходячи з рівня антиоксидантів, кажуть вчені, зазначаючи, що у випадку з холодною кавою температура обсмажування значно впливає на хімічний склад готового напою.

Приготування холодної кави

 
Додайте свій коментар

To prevent automated spam submissions leave this field empty.