Індекс маси тіла

Індекс маси тіла — ІМТ (англ. body mass index (BMI)) — величина, що показує рівень відповідності маси людини та її зросту, дозволяючи тим самим приблизно визначити, чи є вага недостатньою, нормальною або надлишковою.

Формула для розрахунку індексу маси тіла розроблена бельгійським соціологом і статистиком Адольфом Кетеле ще у 1900-х роках, а результати класифіковані згідно з інтернаціональною класифікацією Всесвітньої організації охорони здоровя.

Показник ІМТ чітко відображає запаси жиру в організмі, і може вчасно сигналізувати про його надлишок, ризик розвитку ожиріння та пов'язаних із цим захворювань. Якщо індекс маси тіла є вищим за 25, то це говорить про наявність зайвої ваги, а його перевищення показник у 35 свідчить про ожиріння.

Калькулятор вираховує індекс маси тіла на основі зросту і ваги. Результат належить до однієї з категорій, яка і говорить про стан організму.

 

ІМТ (кг/м.кв.)

Класифікація

<18,5

Недостатня вага

18,5-24,9

Нормальна вага

25,0-29,9

Зайва вага

30,0-34,9

Ожиріння І стадії

35,0-39,9

Ожиріння ІІ стадії

>40

Ожиріння ІІІ стадії

 

Втім, дані у цій таблиці є досить узагальненими і не враховують ні статі, ні віку. Але є й анші таблиця, яка показує нормальний показник індексу маси тіла для різного віку.

 

Вік

ІМТ

19-24

19-24

25-34

20-25

35-44

21-26

45-54

22-27

55-64

23-28

>65

24-29

 

Зверніть увагу, що індекс маси тіла не враховує індивідуальних особливостей тілобудови (таких як пропорції фігури, кількість м'язової маси), тому не може бути абсолютно точним показником стану тіла. Також, ІМТ не враховує різницю між жировою та м'язовою масою, що значить, що показник індексу маси тіла спортсменів може потрапляти у категорію зайвої ваги або ожиріння.

Отже, індекс маси тіла базується на середньостатистичних показниках, тому може дати приблизне уявлення про кількість жиру в організмі людини, але ля того, щоб робити остаточні висновки щодо наявності проблем з вагою та захворювань, потрібні більш детальні та індивідуальні тести.

Розрахувати кількість жиру і тілі допоможуть наступні калькулятори -  Калькулятор кількості жиру в організмі (Durnin & Womersley) та Калькулятор кількості жиру в організмі (YMCA).

Також скористайтесь калькуляторами для розрахунком відношення талії до стегон і талії до зросту.