Калькулятор набору та скидання ваги

Даний калькулятор дозволяє визначити, як слід змінити загальну калорійність добового раціону харчування, щоб досягти бажаної ваги за конкретний проміжок часу.

Для того, щоб отримати результат, вам потрібно ввести поточне значення ваги, бажане значення ваги та кількість днів, за які ви плануєте досягти результату. У результаті калькулятор покаже вас, якою має бути різниця між отриманими та витраченими калоріями у день, щоб набрати/скинути вагу до бажаного рівня.

Численні дослідження представляють різні показники безпечної втрати ваги для організму, наприклад:

від 500 до 900 г на тиждень;

до 2 кг на тиждень;

близько 1% власної ваги на тиждень;

від 2 до 3% вихідної маси на місяць;

від 2 до 3 кг на місяць;

від 3 до 5 кг на місяць при ідеальній дієті.

Наведені значення суттєво відрізняються. Причому задаватись конкретними значеннями допустимої ваги буде не зовсім правильно — дівчині, вага якої на 1-2 кг вище норми значення буде одним, а для чоловіка з масою 150 кг це значення буде інакшим (у середньому у чоловіків не більше 18% жирової тканини, у жінок до 25%).

Це говорить про те, що безпечна швидкість втрати ваги:

буде різною для чоловіків і жінок;

повинна виражатись у відсотках від початкової маси тіла.

Усі дієтологи сходяться на думці, що дієти з добовою калорійністю менше 1000 ккал становлять загрозу здоров’ю при тривалому застосуванні.

Зі всіх значень у відсотковому вираженні найсуворішим буде обмеження 2-3% від початкової маси тіла в місяць — при цьому втрачена вага не буде сприйнята організмом як тимчасове явище.

Швидка втрата ваги не дає можливості організму адаптуватись до нових умов. Активний розпад жирової та м'язової тканин приводить не тільки до зниження рівня метаболізму, а й негативно впливає на функцію печінки і нирок.

Різка втрата рідини знижує пружність шкірних покривів, приводячи до дряхлості. Рідина тягне за собою і електроліти, тому можуть зявитись судоми у мязах та проблеми з серцем.

Оптимальним вважається дефіцит калорій у 20-25% (при загальній калорійності раціону у 2000 ккал це буде 500). Якщо створити дефіцит близько 500 ккал в день, то швидкість зниження ваги у середньому буде 500-1000 г на тиждень. Це вважається оптимальною швидкістю спалення жирових запасів. Якщо швидкість зниження ваги є більш інтенсивною, то разом з жиром йдуть і мязи, і вода, а це не завжди корисно.

Протягом першого місяця зазвичай втрата ваги є найбільш інтенсивною. За перший місяць безпечно для організму втратити від 7 до 15% початкової маси тіла. У наступні місяці швидкість втрати ваги знижується.

При цьому швидкість схуднення правильніше вимірювати не у кг/тиждень, а у % втрати ваги від поточної/ тиждень.

Для того, щоб контролювати стан свого тіла та організму скористайтесь калькуляторами індексу маси тіла та кількості жиру у тілі - Калькулятор кількості жиру в організмі (YMCA) та Калькулятор кількості жиру в організмі (Durnin & Womersley).