Статті

Як приготувати стейк вдома

Є 2 головних інгредієнти, без яких неможливо створити чудовий стейк. Перший - відмінне м’ясо. А другий - майстерність кухаря. Але не слід розчаровуватись, якщо ви не шеф закладу з трійкою мішленівських зірок.

Стейки користуються величезним попитом у ресторанах, тому що всі чомусь думають, що в домашніх умовах приготувати їх набагато складніше, ніж інші страви. Насправді, це не так вже й важко. Достатньо лише знати деякі тонкощі та дотримуватись деяких порад.

До речі, ці поради стосуються не тільки самого процесу приготування, а й правильного вибору м’яса. Будь-який шеф-кухар вам підтвердить, що правильно підібране м’ясо - це 80% успіху.

Стейк і гарнір

Порада 1

Щоб стейк вийшов м’яким, м’ясо повинно бути витриманим. Якщо смажити стейк зі свіжого м’яса одразу після забою, то стейк вийде жорстким. Це пов’язано з тим, що м’яз у шматку м’яса не розслаблений.

Коли купуєте м’ясо в супермаркеті, дивіться не на дату пакування, а на дату забою (вона також повинна бути вказана), відраховуйте від неї 20-25 днів - це і буде датою, починаючи з якої можна смажити стейк. Звісно, мова йде про шматки м’яса у вакуумних упаковках - наприклад, мармурова яловичина.

Порада 2

Стейк повинен бути не тоншим 2,5 см. Якщо ви готуєте стейки з вирізки (філе міньйон), нарізайте її шматками товщиною не менше 5 см.

Порада 3

Перед тим як смажити стейк, витримайте м’ясо при кімнатній температурі протягом 2 годин. Так вам буде набагато легше контролювати процес і ступінь просмажки.

Сирі стейки

Порада 4

Для смаження стейків використовуйте чавунну ребристу пательню-гриль, яку розігрійте до появи легкої димки. Олію на пательню не додавайте. По-перше, так стейк вийде сухим, по-друге, так ви уникнете задимлення кухні.

Порада 5

Поверхня стейків повинна бути ідеально сухою. Для того, щоб обсушити м’ясо, використовуйте паперові рушники. І в жодному разі не мийте стейки! Їх можна тільки обтерти.

Стейки на пательні

Порада 6

Безпосередньо перед тим, як класти стейки на пательню, приправте їх сіллю та перцем з обох боків, а потім починайте смажити. Не кладіть більше двох стейків на одну пательню. Так температура всередині пательні різко впаде, і м’ясо почне тушкуватися у власному соці замість того, щоб смажитись, утворюючи рум’яну скоринку, яка надійно зберігає всі м’ясні соки всередині стейку.

Порада 7

Смажте стейки по 1,5-2,5 хвилини з кожного боку. Якщо хочете гарну сіточку на кожному боці, смажте з одного боку 1,5 хвилини на рифленій пательні-гриль, після чого поверніть за годинниковою стрілкою на 90 градусів, смажте ще 30-45 секунд і тільки потім перегортайте на другий бік.

Стейк у розрізі

Порада 8

Перед тим як перегорнути стейк на другий бік, переконайтесь, що перший бік достатньо підсмажився і стейк набув гарного кольору. Якщо м’ясо не відстає від пательні, значить, шкірка поки не утворилась і потрібно дати стейку ще трохи часу.

Порада 9

Перегортайте стейки тільки кулінарними щипцями і в жодному випадку не вилкою. Вилка простромлює м’ясо, через що з нього витікає весь сік.

Смаження стейку

Порада 10

Коли стейки будуть обсмажені з обох боків, покладіть їх у посуд для запікання, накрийте фольгою та поставте у попередньо розігріту до 190 градусів духовку на 10-12 хвилин (філе міньйон товщиною 5 см) або на 7-8 хвилин (рібай або стриплойн). Якщо хочете більш виражену просмажку, можна на всі 15 і 10 хвилин відповідно.

Порада 11

Після запікання витягніть стейки з духовки і, не знімаючи фольги, дайте їм відпочити хвилину, після чого сміливо подавайте до столу.

Нарізаний стейк

1274 переглядів
Додайте свій коментар

To prevent automated spam submissions leave this field empty.