Блоги

Фінські вчені розробили їжу з повітря

Фінська компанія Solar Food планує вже наступного місяця виробляти по кілограму поживної маси на добу, перетворюючи вуглець у білок. Виділений при електролізі води водень разом з вуглекислим газом і невеликими дозами мікроелементів буде використаний для вирощування корисних мікробів.

Solar Food

Як повідомляється на сайті компанії, мікробіотичні клітини, які складаються на 60% з білка, а також з амінокислот, аналогічних за складом до сої або водоростей, будуть продаватися у вигляді порошку, за текстурою та зовнішнім виглядом схожого на сухе молоко. Цією добавкою можна буде збагачувати звичайні продукти харчування, наприклад, хліб або макаронні вироби.

Solar Food вклала 1 мільйон євро у будівництво пілотного заводу неподалік від Гельсінкі. Компанія розраховує вийти на промислові об’єми виробництва поживного порошку у 2021 році, якщо процес сертифікації у Європейському бюро по стандартизації продуктів харчування (EFA) пройде без накладок.

Зазвичай сертифікація EFA з тестуванням нового продукту на тваринах і добровольцях розтягуються на 2 роки та коштує близько півмільйона євро - саме тому у документах фігурує 2021 рік при реально готовому продукті.

Команда Solar Food

Розрахункова потужність майбутнього виробництва оцінюється у 50 мільйонів порцій синтезованої їжі на рік. Саме підприємство за будовою буде схожим на пивоварню, але замість дріжджів, які переробляють цукор з рослинної сировини, на ньому будуть працювати мікроорганізми, які переробляють водень та вуглекислоту.

На виробництві Solar Food буде використовуватися тільки вода та чисті джерела енергії, про це вже підписано договір з комунальною компанією Fortum. Теоретично виробництво харчової добавки з води, повітря та електрики можна налагодити де завгодно - хоч в Арктиці. Головне, щоб поруч бути доступні відновлювані джерела енергії, бажано сонячні електростанції.

Білок, створений Solar Food
Додайте свій коментар

To prevent automated spam submissions leave this field empty.