Краще ситної вечері може бути хіба що ситний обід (хоча вечеря передбачає вільний вечір та швидкий сон, тому накинемо їй декілька балів). Уявлення про ідеальну ситну вечерю у всіх різні, тому до вашої уваги рецепти на будь-який смак, які задовольнять усю компанію, адже домашні вечері із друзями та рідними у 100 разів краще за будь-які інші.
Смажені креветки з імбирем та рисом
Інгредієнти
Рис басматі — 125 г.
Сирі очищені креветки — 300 г.
Дрібно натертий корінь імбиру — 3 см.
Сушені чилі-пластівці — дрібка.
Соєвий соус — 4 ст.л.
Зелена цибуля — 1 пучок.
Сік лайму — ½ шт.
Подрібнена свіжа кінза — 2 ст.л.
Технологія приготування
Рис промиваємо і відварюємо. Кожну креветку нарізаємо вздовж черева і очищуємо від нутрощів. Розігріваємо пательню (або вок), додаємо трохи олії і обсмажуємо креветки протягом 2-3 хвилин. Додаємо імбир, чилі, соєвий соус та зелену цибулю, готуємо ще декілька хвилин. Додаємо готовий рис і чекаємо, поки уся маса прогріється. Вливаємо сік лайму, посипаємо кінзою та знімаємо з вогню. У готову страву додаємо сіль та перець за смаком.
Тальятелле із горгонзолою та грецькими горіхами
Інгредієнти
Тальятелле — 225 г.
Подрібнені грецькі горіхи — 110 г.
Вершкове масло — 50 г.
Горгонзола або блакитний сир — 110 г.
Вершки — 150 мл.
Зелена цибуля — 4 пера.
Тертий пармезан, сіль та свіжемелений чорний перець.
Технологія приготування
Доводимо воду до кипіння, солимо і відварюємо пасту. Поки паста вариться, підсмажуємо грецькі горіхи. У невеликій каструлі на слабкому вогні розтоплюємо вершкове масло. Додаємо сир і вершки, варимо на повільному вогні, поки маса не перетвориться у соус. Горіхи і подрібнену цибулю додаємо у соус, солимо та перчимо. Із готової пасти зливаємо воду, повертаємо її назад у каструлю. Додаємо соус і ретельно перемішуємо. Готову страву розкладаємо по тарілкам і посипаємо пармезаном.
Хумус із буряком та козячим сиром
Інгредієнти
Великий буряк — 1 шт.
Нут — 1 банка.
Лимон — 2 шт.
Тахіна (паста із кунжуту) — ¼ склянки.
Розсипчастий козячий сир — 100 г.
Оливкова олія — ¼ склянки.
Технологія приготування
Миємо буряк, чистимо і ріжемо крупними кубиками. Запікаємо у фользі або на деці при температурі 200 градусів протягом 25-30 хвилин, поки він не розм'якне. Даємо охолонути. У кухонному комбайні змішуємо в однорідну масу буряк, нут, сік 2 лимонів, тахіну, сіль та козячий сир. Подаємо страву із улюбленими хлібцями або оладками.
Свинячі відбивні з чорносливом, червоною цибулею та салатом із руколи
Інгредієнти
Свинячі відбивні без кісток — 4 шт по 250-300 г кожна.
Червоний винний оцет — ½ склянки і 1 ст.л.
Оливкова олія — 4 ст.л.
Тонко нарізані сливи — 4 шт.
Тонко нарізана червона цибулина — ½ шт.
Бальзамічний оцет — 1 ст.л.
Діжонська гірчиця — 1 ч.л.
Коричневий цукор — 2 ст.л.
Сіль та свіжемелений чорний перець, руккола.
Технологія приготування
Поміщаємо відбивні у форму для запікання, заливаємо половиною склянки винного оцту, залишаємо маринуватись. Розігріваємо 1 ст.л. оливкової олії у великій пательні. Додаємо сливи, цибулю і тушкуємо протягом 5 хвилин, помішуючи. Додаємо бальзамічний оцет і коричневий цукор, продовжуємо готувати до золотистого кольору. Знімаємо з вогню і приправляємо сіллю та перцем. Розігріваємо злегка змазану олією пательню. Викладаємо відбивні, приправляємо сіллю та перцем. Смажимо по 3-4 хвилини з кожного боку. У мисці змішуємо гірчицю, 1 ст.л. червоного винного оцту та 3 ст.л. оливкової олії. Додаємо рукколу та обережно перемішуємо. Приправляємо сіллю та перцем. Викладаємо по ложці сливової суміші на готові свинячі відбивні, подаємо страву із салатом рукколи.
Картопляно-яблучні деруни
Інгредієнти
Картопля — 900 г.
Середні яблука — 2 шт.
Свіжемелений чорний перець — ½ ч.л.
Борошно — ½ склянки.
Рослинна олія — 6 ст.л.
Сіль — 1,5 ч.л.
Цукор — 1 ч.л.
Технологія приготування
Змішуємо подрібнені картоплю та яблука, додаємо 1 ч.л. солі. Залишаємо хвилин на 20. У великій мисці змішуємо картопляно-яблучну суміш з ½ ч.л. солі та перцю. Додаємо борошно, ретельно перемішуємо. Нагріваємо пательню на середньому вогні та додаємо 1,5 ст.л. олії. Смажимо деруни по 6 хвилин з кожного боку до золотистої скоринки. Готову страву при бажанні посипаємо цукром.
Пенне із вершково-горілчаним соусом
Інгредієнти
Пенне — 350 г.
Оливкова олія — 3 ст.л.
Помідор — 2-3 шт.
Червона цибуля — ½ шт.
Горілка (при бажанні) — ¾ склянки.
Червоний перець у пластівцях — ¾ ч.л.
Жирні вершки — 1/3 склянки.
Тертий пармезан- ½ склянки.
Подрібнена свіжа петрушка або базилік — 2 ст.л.
Сіль.
Технологія приготування
Доводимо воду до кипіння, солимо, варимо пасту. Готові пенне сприскуємо оливковою олією. Нагріваємо 2 ст.л. оливкової олії у великій пательні на середньому вогні. Додаємо цибулю-шалот і готуємо близько 2 хвилин до м'якості. Додаємо помідори, горілку, бульйон, ½ ч.л. солі та червоний перець. Доводимо до кипіння і тушкуємо протягом 12-15 хвилин. Додаємо вершки і тушкуємо ще 1 хвилину. Змішуємо пасту, 1 ст.л. оливкової олії, тертий сир і петрушку (кінзу). Солимо. Готову страву ще посипаємо сиром.
Паста з гарбузом і беконом
Інгредієнти
Гарбуз — 700-800 г.
Паста у формі “вушок” (або інша улюблена) — 350 г.
Бекон — 100 г.
Оливкова олія — 2 ст.л.
Подрібнений червоний перець — ½ ч.л.
Подрібнене листя шавлії — 3 ст.л.
Лимонний сік — 1 ст.л.
Сіль і свіжемелений чорний перець.
Технологія приготування
Розігріваємо духовку до 220 градусів. Очищуємо гарбуз від шкірки та насіння, ріжемо кубиками, викладаємо на деко, приправляємо 1 ст.л. оливкової олії, сіллю та перцем і випікаємо близько 20 хвилин, поки гарбуз не стане рум'яним. Розігріваємо велику пательню на середньому вогні. Підсмажуємо бекон та перекладаємо його на паперовий рушник. Пательню очищуємо від жиру. Додаємо у пательню залишки олії та перцю, на середньому вогні перемішуємо протягом 15 секунд. Додаємо шавлію та кубики гарбуза, обсмажуємо до хрусткої скоринки. Знімаємо пательню з вогню. Варимо пасту до стану аль денте. Залишаємо півсклянки води, у якій варилась паста. У пательню із гарбузом викладаємо пасту, додаємо ¼ склянки води та лимонний сік. При необхідності додаємо більше води. Залишаємо на середньому вогні та доводимо до готовності. Солимо. Готову страву посипаємо беконом.
Овочевий каррі
Інгредієнти
Оливкова олія — 1,5 ч.л.
Очищена солодка картопля кубиками — 1 склянка.
Цвітна капуста — 1 склянка.
Подрібнена цибуля — ¼ склянки.
Каррі — 2 ч.л.
Овочевий бульйон — ½ склянки.
Сіль — ¼ ч.л.
Готовий нут — 1 банка (400 г).
Помідори кубиками — 1 банка (400 г).
Подрібнена свіжа кінза — 2 ст.л.
Грецький йогурт — ½ склянки.
Технологія приготування
У великій пательні розігріваємо оливкову олію, додаємо солодку картоплю, обсмажуємо протягом 3 хвилин. Зменшуємо вогонь до середнього. Додаємо цвітну капусту, цибулю і порошок каррі. Готуємо, постійно помішуючи, 1 хвилину. Додаємо бульйон та інші інгредієнти, чекаємо, доки закипить, накриваємо кришкою, зменшуємо вогонь і тушкуємо протягом 10 хвилин, помішуючи, доки овочі не стануть м'якими. Готову страву посипаємо кінзою і подаємо з йогуртом.
Рибний пиріг
Інгредієнти
Філе тріски без шкірки — 200 г.
Філе лосося — 200 г.
Філе копченої пікші — 200 г.
Петрушка — ½ пучка.
Вершкове масло — 50 і 50 г.
Борошно — 50 г.
Біле вино — 125 мл.
Рибний бульйон — 500 мл.
Жирні вершки — 90 мл.
Сік лимону — ½ шт.
Гостра гірчиця — 1 ст.л.
Вустерський соус — 1 ч.л.
Есенція ансоуса — ½ ч.л.
Сіль і мелений білий перець.
Картопля — 1 кг.
Молоко — 50 мл.
Панірувальні сухарі — 20 г.
Тертий пармезан — 10 г.
Технологія приготування
Для соусу розтоплюємо 50 г масла у сотейнику на повільному вогні і поступово вмішуємо у нього борошно. Потрохи вливаємо вино, ретельно розмішуємо, невеликим порціями додаємо рибний бульйон, доводимо до кипіння і підтримуємо на вогні хвилин 15. Після цього додаємо вершки, знову доводимо до кипіння, а потім вмішуємо гірчицю і соуси. Обмакуємо порізану шматочками рибу і петрушку у гарячому соусі, викладаємо їх у велику форму для пирога і поливаємо залишками соусу (так, щоб від верху форми залишалось як мінімум 3 см). Залишаємо оходжуватись. Тим часом чистимо картоплю і нарізаємо невеликим шматочками — щоб швидше приготувалась. Варимо її у підсоленій воді, зливаємо воду і повертаємо на декілька хвилин на вогонь, щоб випарувалась зайва рідина. Розминаємо картоплю до стану пюре грудочками, вмішуємо масло і молоко. Розподіляємо масу рівним шаром по рибі і притискаємо вилкою, щоб пиріг мав однакову товщину. Ставимо пиріг у духовку, розігріту до 190 градусів, і випікаємо протягом 30 хвилин. Посипаємо страву хлібними крихтами і сиром і випікаємо ще протягом 10 хвилин до золотистої скоринки.
Осінній салат
Ігредієнти
Нарізаний салат ромен — 6 чашок.
Бекон — 3 смужки.
Груша — 1 шт.
Яблуко — 1 шт.
Подрібнений арахіс — ¼ склянки.
Сушена журавлина — ¼ склянки.
Подрібнена бринза — ¼ склянки.
Улюблена салатна заправка — ¼ склянки.
Бальзамічний оцет — 2 ст.л.
Технологія приготування
Листя салату викладаємо у велику миску. Бекон підсмажуємо до хрусткої скоринки, даємо охолонути і нарізаємо. Поки бекон холоне, ріжемо грушу і яблуко, викладаємо їх на листя салату. Додаємо журавлину, арахіс, бринзу та готовий бекон. Заправляємо страву улюбленою салатною заправкою і бальзамічним оцтом при бажанні.