Блоги

Новий суперпродукт - зерно фоніо

На конференції TEDGlobal у Танзанії П’єр Тіам, один із найвідоміших шеф-кухарів Африки, розповів про те, що найстаріша африканська зернова культура під назвою фоніо може стати наступним модним суперпродуктом, змінивши статок країни.

Зерно фоніо

Дане зерно представляє собою гібрид кус-кусу та лободи і культивується на континенті уже близько 5000 років. Колись воно було настільки популярним, що супроводжувало людей у потойбічному житті, про що свідчать знахідки у єгипетських гробницях, а деякі африканські племена досі вірять, що весь Всесвіт виник з зерна фоніо.

Фоніо з грибами

Зерно фоніо не містить клейковини, багате на поживні речовини та амінокислоти - у зв’язку з цим у світі з багатомільярдною безглютеновою індустрією та одержимістю людей здоровим харчуванням у фоніо є всі шанси стати новим суперпродуктом, вважає П’єр Тіам. Однак у наш час фоніо вирощується тільки у західній частині Сахеля - одному із найбідніших районів Сенегала. Спустошення та відсутність перспектив працевлаштування привели до скорочення виробництва даної культури. Як стверджує П’єр Тіама, культивування зерна фоніо є економічно вигідним - культура не потребує великої кількості води і може рости у збідненому грунті, де більше нічого не можна буде виростити.

Рослина фоніо

Більше про суперпродукти читайте тут - https://harchi.info/blogs/san-ayt-j/superyizha.
Додайте свій коментар

To prevent automated spam submissions leave this field empty.