На носі Новий рік та Різдво, якраз час перевірити, чи все вже готово для домашньої вечірки. Можна дотримуватись традиції Олів’є з шампанським, а можна потішити гостей незвичайними та смачними коктейлями власного приготування. Більшість з напоїв не потребують багато часу та зусить для приготування, а результат перевершить всі очікування, якщо знати декілька основних моментів.
Повний келих льоду
Багато відвідувачів бару досі дивуються келихам, наповненим льодом, а хтось навіть вважає це хитрим способом зменшити об’єм напою у келиху. Насправді це не так: багато льоду потрібно для того, щоб він менше танув та охолоджував коктейль протягом більшого часу, при цьому не розбавляючи напій талою водою. Келих повинен бути наповнений льодом настільки, щоб кубики не були у вільному плаванні. Це дозволить надовго зберегти ідеальну температуру та смак коктейлю.
Типи коктейлів
Якщо ви плануєте вечірку, не зайвим буде вивчити, які існують типи коктейлів. Це не лише створить вам репутацію знавця, а й дасть уявлення про те, які інгредієнти поєднуються один з одним. Наприклад, коктейлі-хайболи складаються з міцного алкоголю та газованої води, як джин і тонік. А коктейлі-фізи - з алкоголю та газованої води із додаванням солодкого чи кислого інгредієнту, на кшталт цукрового сиропу або лимонного соку. До речі, якщо алкоголь ігристий, газована вода вже не потрібна - наприклад, коктейль Бакс-Фіз складається з шампанського та апельсинового соку.
Цитрусовий сік
Для коктейлів бажано використовувати свіжевичавлений сік. Якщо мова йде про цитрусові, то краще витискати сік вручну, не використовуючи спеціальні прилади - вони розривають волокна цитрусу та пошкоджують цедру, через що у сік потрапляють її ефірні олії та гіркота від альбедо (білий шар шкірки).
Для зручності можна розрізати цитрус навпіл, вставити ніж у середину однієї з половинок, а потім, обережно здавлюючи фрукт, декілька разів покрутити ніж у різні боки - так фрукт віддасть максимум соку. А ручне вичавлювання дозволить отримати з фрукту прозорий сік з м’яким смаком.
Баланс смаків
Будь-який вдалий коктейль складається з 3 інгредієнтів: солодкого, гіркого та кислого. Це основний принцип, у рамках якого можна творити, скільки душі заманеться. Але можна використовувати й універсальну формулу: 1 частина алкоголю, ½ кислого, ½ солодкого і 1 частина тоніка.
У ролі кислого підійдуть не лише цитрусові, а й яблучний оцет або ігристе вино, а солодким елементом може слугувати не тільки цукровий сироп, а й ягоди, джем або мед. А для додавання приємної гірчинки у коктейль зовсім не обов’язково використовувати професійні біттери - для цієї мети добре підійде і тонік.
Після змішування інгредієнтів можна додати солодкавості або кислотності за смаком, щоб знайти ідеальний для себе баланс.
Фінальний акорд
У якості вишеньки на торті можна прикрасити деякі коктейлі листям лайму або гілочками лемонграсу, попередньо прим’явши їх для виділення ефірних олій. Запах напою становить левову частку від його смаку, і свіжий цитрусовий аромат доповнить коктейль та збагатить враження від напою. А оскільки запахи тісто пов’язані з пам’яттю, ця невелика деталь залишить вам і гостям приємні спогади про вечірку.
Рецепти коктейлів для домашньої вечірки
Schweppes East India
Мед - 20 мл.
Сік свіжого лайму - 25 мл.
Schweppes Indian Tonic - 80 мл.
Джин - 40 мл.
Листя лайму.
Miari
Ром - 40 мл.
Мандарин - 1 шт.
Лайм - 1 шт.
Schweppes Bitter Lemon - 80 мл.
1 гілочка лемонграсу.
Florentino
Грейпфрутовий сік - 50 мл.
Охолоджений Schweppes Aperitivo - 150 мл.
Нефільтрований яблучний оцет - 10 мл.
Скибочка грейпфруту.
Оливки - 2 шт.
Apricot
Абрикосовий джем - 3 ложки.
Лимонний сік - 25 мл.
Яблучний нефільтрований оцет - 5 мл.
Віскі - 40 мл.
Schweppes Bitter Lemon - 80 мл.