Новорічні свята і корпоративи часто впливають на здоров’я і самопочуття не найкращим чином. Постійні застілля, алкоголь і порушення режиму приводять до переїдання, зайвої ваги та похмілля. Що ж нам скажуть про це лікарі-дієтологи?
Як уникнути переїдання
Є декілька принципів, що допоможуть не переїдати
Не порушуйте звичний розпорядок дня і не обмежуйте себе у їжі, щоб залишити більше місця для святкового столу. Такі обмеження завдають організму стресу, і він налаштовується на максимальне накопичення поживних речовин про запас.
Не сідайте за стіл голодними, у такому стані набагато складніше контролювати, що і скільки ви їсте.
Їжте повільніше. Коли ви голодні, ви їсте з набагато більшою швидкістю. А нашому організму потрібен час, щоб усвідомити ступінь насичення - часто шлунок уже повний, а відчуття голоду усе ще присутнє.
Більше рухайтесь, танцюйте та веселіться, а не сидіть весь час за столом.
Одразу покладіть у свою тарілку те, що хочете спробувати і з’їсти - тоді ви побачите весь об’єм їжі. Якщо накладати їжу у тарілку поступово, то буде здаватися, що ви зовсім нічого не з’їли.
Якщо скласти долоні човником, то ви побачите оптимальний об’єм їжі, який організм здатен перетравити за один прийом. Намагайтесь не виходити за ці межі.
Скільки ікри можна з’їсти за один раз
За раз слід з’їдати не більше столової ложки ікри - це 2-3 канапки. Сама по собі ікра є корисною: третя частина складу незалежно від виду - це збалансований і добре засвоюваний білок. Окрім того, у ній міститься йод, фосфор, залізо, калій, вітаміни В9, А, D, E, поліненасичені жирні кислоти, лецитин. Користь продукту знижує тільки сіль, яку додають в ікру, щоб вона краще зберігалася. Тому порція може варіюватися індивідуально залежно від стану здоров’я конкретної людини.
Що робити, якщо ви вже переїли
Якщо ви все ж таки переїли, то насамперед припиніть себе звинувачувати і накручувати - легше вам від цього не стане.
Навіть після появи відчуття переповнення шлунку багато хто все рівно не може зупинитись і продовжує їсти, тому якщо ви вже переїли, слід постаратися зупинитися. Чітко визначте для себе, що більше сьогодні ви їсти не будете.
Приберіть продукти у холодильник і почистіть зуби. Займіть себе розмовами, танцями, прогулянкою.
Як боротися з похміллям
Найкращий засіб від похмілля - це склянка води, а не алкоголю. Ось ще декілька речей, які допоможуть впоратися з ранковим нездужанням:
Пийте багато чистої води. Необхідно відновити баланс рідини в організмі, оскільки алкоголь приводить до зневоднення.
Якщо болить голова і ломить тіло, слід випити знеболювальне, але пити пігулки для профілактики не слід: протизапальні препарати не боряться з причинами похмілля. Будьте обережні: аспірин, парацетамол та інші ліки дають додаткове навантаження на печінку.
Не слід налягати на їжу. Легкий суп поповнить нестачу рідини та заспокоїть травний тракт. Підсушений хліб і крупи змусять кишечник працювати і дадуть вам енергію, картопля і банани поповнять дефіцит калію.
Відпочивайте. Чим ви активніші наступні 72 години після споживання алкоголю, тим більш негативними будуть наслідки для вашого організму.
Подихайте свіжим повітрям. Провітрюйте приміщення або вийдіть погулятися хоча б на 20 хвилин.
Не лікуйте похмілля алкоголем. У кінцевому результаті вам буде тільки гірше.