Блоги

Як відрізнити справжній коричневий цукор від підробки?

“Чим тростинний цукор темніший, тим він натуральніший”. “Підробка завжди темніша”. Чи так це насправді? За якими ознаками можна відрізнити справжній коричневий цукор від підробного? І що означає “справжній” і “підробний”?

Підробний коричневий цукор — це білий рафінований цукор, пофарбований мелясою — патокою, яка залишається при виварюванні соку цукрової тростини. Сама по собі меляса нічим не шкідлива і не небезпечна, у ній міститься ряд корисних мікроелементів, наприклад, кальцій, магній, залізо, фосфор, калій. Усе це також міститься у нерафінованому коричневому тростинному цукру. У процесі рафінування цукор-сирець очищується від домішок, але разом із ними із сировини видаляються і корисні речовини. Купуючи у магазині коричневий цукор, ми надіємося отримати усі переваги наявних у ньому корисних речовин. Чим же погана меляса? У даному випадку — обманом. Покупець платить набагато дорожче за той самий недорогий і позбавлений корисних компонентів рафінований цукор.

Коричневий цукор

Навіть професіоналу відрізнити справжній коричневий цукор від підробки важко, допомагає тільки запах карамелі. Вони самі їздять на виробництва, із якими хочуть налагодити співробітництво, і дивляться, як і з чого, і в яких умовах вробляють і фасують цукор.

Більше про процес виробництва цукру із цукрової тростини розкаже інфографіка - http://harchi.info/articles/zhyttya-cukru-infografika.

Покупцю у магазині варто звертати увагу на упаковку: на ній повинно бути написано “цукор тростинний нерафінований” - без будь-яких доповнень, також порядні виробники на упаковці вказують країну походження цукру. Цукор може бути як темно-коричневим, так і світло-коричневим, тому що колір, на жаль, не показник натуральності тростинного цукру. Колір залежить від вмісту у цукрі меляси: чим її більше, тим цукор темніший. Окрім того, колір цукру залежить від регіону вирощування цукрової тростини — щось подібне на апельсини.

Коричневий цукор-пісок

Є 4 основні види тростинного цукру

  • Демерара — має золотисто-брунатний колір, саме його частіше всього можна зустріти у наших магазинах.

  • Мусковадо (він же барбадоський) — має дуже темний колір і сильний аромат карамелі.

  • М'який мелясовий цукор — має дещо вологий вигляд і дуже темний колір.

  • Турбінадо (або цукор-сирець) — світліший, тому що його частково відділяють від меляси за допомогою води і пари, але не рафінують.

У нас цукор виробляється із цукрового буряка, після рафінації цукру-сирцю виходить звичний нам рафінований цукор. Нерафінований буряковий цукор має неприємний смак та запах. Коричневий цукор (мова йде про справжній) виробляється із цукрової тростини і не рафінується, оскільки початково має дуже приємний ванільно-карамельний смак та колір. У нашій країні прибутковіше і рентабельніше виробляти буряковий цукор, оскільки цукрова тростина не росте на нашій території. Звідси ж і висока ціна тростинного цукру на полицях.

Різні види цукру
Додайте свій коментар

To prevent automated spam submissions leave this field empty.