Статті

Темний бік чітмілу

Чітміл. Переважно всі говорять про його користь, та чи такою беззаперечною вона є насправді. Давайте спробуємо розібратися у цьому питанні.

Донати

Що таке чітміл

Для початку слід розібратися з термінологією. Чітміл - cheat meal - обманний прийом їжі, який вибивається з повсякденного раціону, з метою збадьорити організм. Виглядає це так: протягом тижня ви дотримуєтесь дієти, харчуєтесь правильно, а в один день, наприклад, в суботу чи неділю, дозволяєте собі заборонені продукти, причому практично що завгодно без обмежень. Такий прийом їжі допомагає обманути власне тіло та психіку. Першими вигадали та почали використовувати чітміл бодібілдери, стурбовані ефективною сушкою перед змаганнями. До речі, до сушки також наразі є дуже багато запитань, але зараз не про це. Оскільки головною метою бодібілдерів у даному випадку є формування потужного м’язового рельєфу, не обтяженого зайвим жиром та водою, основу їх раціону становлять білки. Переважно одні білки та трохи клітковини, але ніяких жирів та вуглеводів. Для них неділя - заповітна мета, на якій часто зосереджені всі думки та мрії. Адже нарешті можна буде нормально поїсти.

Бодібілдер, гора панкейків та пляшка молока

Чи працює чітміл

В ідеалі, протягом тижня жорстких обмежень відбувається схуднення, а чітміл необхідний для психологічного розвантаження. Насправді у процесі такої антинаукової організації харчування у складі зайвих кілограмів втрачаються і жири, і вода, і, що так страшно для тих же бодібілдерів, з такими зусиллями нарощені м’язи. А у неділю чітміл стає ще одним ударом для організму: зазвичай до цього моменту вуглеводів хочеться надзвичайно, позаяк зривів і переїдання важко уникнути. Втім, не страшно, адже завтра почнеться новий тиждень - і знову дієта, тому зараз можна взяти ще один бургер і картоплю з колою. Як себе почуває травний тракт при цьому і, зокрема, підшлункова залоза, часто ніхто не задумується. Але це спортсмени, все-таки: вони, зазвичай, не мають зайвої ваги, проте мають активне фізичне навантаження. Тобто, є всі шанси, що зайві калорії будуть витрачені. А ось якщо чітміл почнуть проводити звичайні люди, які худнуть - результат може вийти зовсім іншим. Якщо є зайва вага, а фізична активність слабка, чітміл тільки погіршить ситуацію.

Запам’ятайте: щоб схуднути, потрібно їсти. Їсти смачно, ситно і правильно, звертаючи увагу на склад страв та розмір порцій насамперед. Кожний прийом їжі повинен насичувати організм білками, жирами та вуглеводами достатньо, але без переїдання, адже щоб ми не їли, схуднути вдасться тільки при дефіциті калорій. А збалансований сніданок, обід та вечеря забезпечать у процесі схуднення гарне самопочуття та настрій, відчуття ситості та відсутність зривів, звіриного апетиту і, звісно, гарну якість тіла. Більшість людей помічає, що при збалансованому харчуванні разом із зайвими кілограмами йде і целюліт, від якого вони не могли позбутися ніякими косметологічними процедурами.

Чоловік їсть сендвічі та картоплю фрі

Основні небезпеки чітмілу

Має чітміл ще один бік, який грає не на користь: він сприяє тому, щоб люди сприймали свою дієту як покарання, тимчасове неприємне явище, яке потрібно перетерпіти. А чітміл, власне, сприймається як свято, на яке чекаєш з нетерпінням. Такий підхід є неправильним. Навіть якщо за допомогою нього і вдасться схуднути, то закріпити результат - ніколи.

Замість того, щоб змінювати харчові звички та робити здорове харчування основою свого раціону, перебудовувати мислення (а без цього успіху не досягнути), прихильники чітмілу просто чекають. Чекають вихідного, походу у супермаркет, чекають дива, а воно не відбувається, зайва вага стоїть на місці або схуднення відбувається занадто повільно, приходить розчарування і зрив. Мовляв, чого позбавляти себе радощів, адже це все рівно не допомагає, тільки голодуєш, а результату нуль. І починають заїдати свій сум щодо зайвої ваги, наїдаючи в процесі нову.

Пара їсть багато бургерів

Також, підступність чітмілу полягає в тому, що вчасно зупинитися вдається не кожному. І якщо спортсмени керуються конкретними мотивами, наприклад, схуднути до змагань через місяць, і це дисциплінує, то звичайній людині, яка нікому нічого не винна, дотримуватися меж набагато важче. Ось і виходить, що з неділі чітміл затягується до середи, а там і до нового чітмілу недалеко. У перспективі це може завдати великої шкоди здоров’ю, як фізичному, так і психологічному.

І хоча вищенаведені факти свідчать проти чітмілу, найкращий вихід - золота середина. Звісно, всі ми живі люди, ходимо на свята, у гості, час від часу хочемо розслабитися, тощо. Втім, важливо уміти побачити різницю між маленькою порцією десерту час від часу та щоденним ніби-то дозволеним ненажерством.

Бургер
Додайте свій коментар

To prevent automated spam submissions leave this field empty.