Що потрібно знати про чітміл

Дієта - це непростий період, під час якого буває дуже важко дотримуватися запланованому графіку: будь-які заборонені продукти стають особливо привабливими та спокусливими. Для того, що полегшити заборони та позбутися харчової депресії, на допомогу приходить чітміл - день, коли можна їсти буквально все. Давайте дізнаємося про те, наскільки ефективним є цей день без заборон і як його правильно проводити.

Піца

Чітміл (з англійської - cheat meal) буквально означає шахраювати з їжею. Багато тих, хто пробував протягом тривалого часу дотримуватись суворої дієти, ймовірно зустрічалися зі станом так званої харчової депресії, коли непереборно хочеться з’їсти улюблений десерт або щось заборонене. У такому випадку може допомогти чітміл, який є контрольованим правильним зривом, що допомагає мотивовано йти до мети. Це заплановане порушення, яке передбачає деякі послаблення при дотриманні суворої системи харчування без шкоди для фігури, коли можна дозволити собі з’їсти заборонені смаколики. Дивовижно, але цей прийом харчування використовують навіть професійні спортсмени, але у них, на відміну від звичайної людини, є свої особливості.

Млинці

Як і коли застосовують чітміл? Шкідливий він чи корисний? Однозначно сказати важко. Це залежить від багатьох факторів: загального стану здоров’я, кількості жирової та м’язової маси, рівня спортивної підготовки, ступені стійкості мотивації на результат і схильності до зривів, тривалості дотримання дієти та правильного харчування, динаміки зниження ваги та отриманих результатів. Таким чином, атлетично складена людина може дозволити собі чітміл 1 раз на тиждень, і то не протягом всього дня, а тільки на 2 години. А ось люди з зайвою вагою не повинні допускати такі послаблення частіше 1 разу на 2-3 тижні. Завдання чітмілу тільки одне - психологічне та емоційне розвантаження. Це дозволяє не зірватися в інші дні, і очікування, наприклад, вихідного дня, коли можна буде потішити себе чимось смачненьким, дозволить комфортно та легко продовжити правильне харчування в інші дні.

У такий запланований прийом їжі можна дозволити собі те, чого давно хотілося. Якщо у харчуванні були обмежені вуглеводи, то можна потішити себе високовуглеводними продуктами, а якщо зменшувалися жири, то можна дозволити собі страву з високим вмістом жирів. У фізіологічному плані такі зриви виявляються не дуже виправданими. Частіше буває, що все смачне - не зовсім корисне, тому продукти для свята живота, які містять велику кількість цукру, солі, трансгенних жирів, жиру та швидких вуглеводів, особливо у великій кількості, можуть негативно вплинути на роботу підшлункової залози, печінки і кишківника. Позаяк проводити чітміл потрібно з розумом.

Бургери

 • Необхідно наперед запланувати день зриву. Краще, якщо це співпаде зі святом або зустріччю з друзями, що посилить психологічне розвантаження.

 • Чітміл підходить тільки при дотриманні суворої системи харчування. В інших випадках такі об’їдання тільки підвищать добову норму калорій і сприятимуть збільшенню ваги. Позаяк, прийом їжі не повинен перевищувати 1500 ккал і все ж містити продукти з високою поживною цінністю.

 • Дотримуйтесь основного раціону харчування у день чітмілу. Ваша улюблена страва - це тільки доповнення до основного раціону.

 • Не слід проводити чітміл пізно ввечері, щоб організм встиг витратити зайві калорії до сну. Найкращий час для чітмілу - після денного інтенсивного тренування, коли швидкість метаболізму більш висока, або о 16-17 годині, коли відбувається фізіологічний викид інсуліну.

Дівчата їдять фастфуд

 • Небажано поєднувати такий перекус з переглядом телевізора або відволікатися на гаджети, оскільки підвищується ймовірність неконтрольованого переїдання.

 • Насолоджуйтесь смаком улюбленої їжі у спокійній обстановці та отримуйте задоволення. Не слід сварити себе за це, адже втрачається основний сенс чітмілу.

 • Краще власноруч приготувати улюблену страву з перевірених продуктів, наперед купивши все необхідне, щоб не накинутися не те, що лежить під рукою.

 • Чітміл не зовсім підходить людям, які психологічно сильно залежать від їжі. Він формулює неправильне ставлення до їжі, коли вона стає основним і єдиним джерелом задоволення.

 ДонатиДодайте свій коментар

Простий текст

 • Не дозволено жодних HTML теґів.
 • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
 • Рядки й абзаци переносяться автоматично.