- Фіги, смоква, винна ягода, адамове дерево та інжир — різні назви одного із найдавніших у світі рослин — їх вік не менше 4000 років.
Колись інжир входив до числа фруктів, які єгиптяни приносили у дар своїм богам. Наразі фіги доступні у продажу практично у кожній країні.
Колір інжиру може змінюватися від світло-зеленого до темно-фіолетового, але м'якоть завжди — рубіново-червона із дуже великою кількістю насіння. Розмір плодів залежить від урожаю. На імпорт беруть перший, другий урожай за рік, зазвичай, дає набагато більше мілкі, сухі, але дуже солодкі плоди.
Споживають інжир у свіжому вигляді, як закуску на брускеттах у поєднанні із сирами та медом, із листовим салатом, грушами. Також, плоди використовують у випічці як начинку для пирогів та тарталеток, а, також, перемелюють і варять із них ароматний мармелад та соус для червоного м'яса.
Плоди інжиру містять до 24% цукрів, у сушених ягодах його кількість збільшується до 37%. У плодах містяться органічні кислоти, дубильні речовини, вітаміни групи В, РР, С, мінеральні речовини кальцію, магнію, фосфору, а за вмістом калію інжир поступається тільки деяким горіхам.
При регулярному споживанні інжиру нормалізується робота серцево-судинної та нервової систем, знижується рівень холестерину. У народній медицині плоди використовують як жарознижувальний засіб та ефективний антисептик.
Не варто зловживати інжиром при подагрі, запальних процесах травного тракту та цукровому діабеті.
Кращі поєднання із інжиром
Закуски
Свіжі ягоди інжиру із м'яким козячим або овечим сиром, горгонзолою.
Прошутто на брускетті із м'ятою.
Основні страви
Різотто із інжиром, мигдалем та цедрою апельсину.
Курчата, запечені із інжиром та розмарином.
Десерти
Запечений інжир із медом.
Шарлотка із яблуками та інжиром.
Соуси
Мармелад із інжиру з кардамоном.
Інжирне чатні із бальзамічним оцтом.