Блоги

Найефективніші дієти за версією вчених

На сайті Національного інституту серця, легень і крові (NHLBI) опубліковано доповідь експертів з U.S. News and World Report, у ньому вчені склали список найбільш ефективних дієт. Давайте більше дізнаємося про лідерів рейтингу.

Овочі на ринку

Дієта DASH (Система харчування для гіпертоніків)

Перше місце у списку поділили 2 дієти: популярна у США DASH (для гіпертоніків) і середземноморська. Основний принцип дієти DASH полягає у зниженні або повній відмові від солі, продуктів з високим вмістом насичених жирів і цукру. Основна мета такої системи харчування - зниження кров’яного тиску та рівня холестерину. Дієтологи запевняють, що DASH працює краще, ніж багато лікарських препаратів від гіпертонії, до того ж вона сприяє зниженню ваги.

Сніданок за системою харчування DASH

Середземноморська дієта

Ще один лідер рейтингу - середземноморська дієта. В основі такої системи харчування складні вуглеводи (булгур, коричневий рис, паста з твердих сортів пшениці, цільнозерновий хліб), овочі та фрукти, оливкова олія, горіхи, риба, м’ясо птиці (в обмежених кількостях). Дієта не виключає з раціону червоне м’ясо і солодощі, але необхідно споживати ці продукти в обмеженій кількості. Таке харчування допомагає знизити вагу, покращити роботу серця та мозку, попередити розвиток діабету і навіть уникнути онкологічних захворювань.

Тарілка з оливками, хумусом, пітою і салатом

Гнучка вегетаріанська дієта

Прихильники гнучкої вегетаріанської дієти, за даними вчених, важать на 15% менше прихильників м’яса, менш вразливі до інфарктів, діабету та раку, а також живуть в середньому на 3,6 років довше. Дана система харчування закликає до відмови від м’яса, але допускає виключення, якщо все ж таки дуже хочеться (важливо прислуховуватись до потреб організму).

Тост з авокадо і яйцем

Дієта “Спостерігачів за вагою” (Weight Watchers)

Дієта була відома у вузьких колах у 1961 році, коли домогосподарка з пишними формами Джейн Нідеч з Нью-Джерсі почала влаштовувати домашні посиденьки з подружками тієї ж комплекції і обговорювати боротьбу з зайвою вагою. Поступово винахідлива Джейн розробила спеціальну систему харчування, комплекс фізичних навантажень і систему балів-заохочень. Відділення “спостерігачів за вагою” стрімко почали відкриватися у різних містах Америки, а потім і по всьому світу. Дієта не потребує кардинальної зміни харчових звичок та забезпечує потужною психологічною підтримкою. Основні принципи дієти: щодня записувати все, що було з’їдено, пити не менше 8 склянок рідини кожного дня, приймати мультивітаміни, з’їдати не менше 5 різних овочів та фруктів, регулярно займатися фізичною активністю, дотримуватися програми харчування (підбирається індивідуально).

Жінка їсть тост зяйцем пашот

Інтуітивне харчування

Якщо відповідально підходити до набору продуктів і харчуватись збалансовано, то ризик зірватися з дієти набагато менший, ніж при жорстких обмеженнях. Окрім того, інтуітивне харчування позитивно впливає на психічний стан і здоров’я організму в цілому. Основа раціону приблизно така ж, як і в середземноморській дієті, при цьому маленькі слабкості у вигляді десерту або келиху вина не забороняються, якщо ви дійсно вважаєте, що це піде вам на користь.

Овочі та фрукти
Додайте свій коментар

To prevent automated spam submissions leave this field empty.