Приклад співачки Адель, яка після розлучення схудла на 40+ кг та шокувала Instagram своїми фото у міні, надихнув багатьох: мовляв, якщо вона змогла, то і у нас все вийде. Тим паче, зірка одразу відкрила таємницю своєї фігури - сіртфуд дієта + пілатес. Після швидкого пошуку у Google цей режим харчування здається простим, ефективним і веселим (хоча б тому, що дозволяє червону вино і шоколад). Та чи так це насправді?
Що таке сіртфуд дієта
Порівняно нове слово в дієтології, сіртфуд дієта з’явилася у 2016 році та одразу стала популярною серед прихильників наукових підходів до схуднення та обманювання організму. Суть дієти зводиться до споживання особливих продуктів, які багаті на ресвератрол - антиоксидант, що належить до класу білків-сіртуїнів. Згідно з дослідженнями, сіртуїни захищають організм від стресу, зупиняють запальні процеси, прискорюють метаболізм і сповільнюють старіння. Автори дієти, нутриціологи Ейдан Гоггінс і Глен Маттен, називають її стимулятором продуктивності і наголошують, що цей режим харчування дозволяє швидко спалювати жир і при цьому не шкодить м’язам.
Що можна їсти
Список чарівних сіртфуд продуктів є досить різноманітним. Частіше всього до нього включають:
Зелений чай.
Темний шоколад, який містить понад 85% какао.
Яблука.
Цитрусові.
Петрушка.
Чорниця.
Селера.
Гречка.
Грецькі горіхи.
Тунець.
Тофу.
Куркума.
Кучерява капуста.
Каперси.
Червона цибуля.
Червоне вино.
Здавалося б, досить просто - їси собі гречку, та й все, втім, не зовсім так. Сіртфуд дієта складається з 2 етапів. Перший - інтенсивний - триває від 3 днів до тижня і полягає у скороченні добової норми калорій до 1 000 та заміни 2 прийомів їжі зеленими соками. Другий етап дієти триває 2 тижні, щоденне споживання калорій збільшується до 1 500, кількість соків у раціоні зменшується.
Приблизне меню на день першого етапу дієти виглядає наступним чином:
Смузі з кучерявої капусти, селери та імбиру на сніданок.
Каррі з курячої грудинки і гречка на обід.
Зелений смузі з кучерявої капусти, петрушки та яблук на вечерю.
На другому етапі до раціону можна додати салат з тунця, смажений тофу та ще більше кучерявої капусти. Врешті решт, саме кучерява капуста - один з головних сіртфуд продуктів.
Що кажуть дієтологи
Не дивно, що думки професійних дієтологів щодо сіртфуд дієти розділились. Одні вважають її підходящою для швидкого схуднення та вироблення здорових звичок харчування (адже у списку сіртфуд продуктів - виключно корисна їжа). Інші налаштовані дуже скептично - різке скорочення калорійності може зашкодити організму, сповільнити метаболізм і в результаті привести до ще більшого набору ваги.
На батьківщині сіртфуд дієти, в Англії, вона була жорстко розкритикована професійною спільнотою дієтологів, як невідповідна EatWell Guide - рекомендаціям спеціалістів Національної служби охороги здоров’я.
Що каже ті, хто спробував
Адель, схоже, дуже задоволена своєю новою фігурою. Втім, є ще голосний кейс тест-драйву сіртфуд дієти австралійською журналісткою Рейчел Мартін. У статті для видання Body&Soul вона досить жорстко і категорично висловила свій негативний досвід поєднання дієти та тренувань за прикладом зірки і попередила усіх, хто бажає схуднути на сіртфуд продуктах про те, що це може бути небезпечно і не дуже ефективно у довготривалій перспективі.