Помідори альтернативних кольорів - зелені, жовті, чорні - фуд-тренд цього літа. Здається, гурманам набридли банальні червоні помідори, і вони вирішили додати оригінальності. Насправді кольорові томати завжди були фаворитами на кухні: згадайте консервовані зелені помідори наших мам і бабусь або величезні жовті - у салатах, які з’являлися на наших столах в основному влітку. У чому ж популярність саме чорних томатів?
Це звичайні помідори, вирощені в результаті натуральної селекції, а їх колір зумовлений вмістом антоціану - речовини, яка забарвлює плоди у темні кольори, від бузкового до синьо-чорного. Вона міститься у баклажанах, буряку, червонокачанній капусті та інших овочах. Але при змішуванні червоних і фіолетових пігментів у томатах вона дає таке екзотичне забарвлення.
На смак чорні помідори дуже відрізняються від червоних. Вони містять набагато більше цукру, який у поєднанні з органічною кислотою робить смак насиченим. Після чорних томатів червоні вам можуть здатися прісними. Саме тому шефи всього світу так полюбили чорні помідори.
Окрім того, антоціан - чудовий природний антиоксидант, тобто бореться з багатьма неприємними процесами в організмі. Наприклад, старінням або розвитком онкологічних пухлин. До того ж він зміцнює стінки судин і допомагає нашому імунітету у боротьбі з шкідливими вірусами. А наявний у помідорах провітамін А покращує зір. А ще чорні томати вважаються афродизіаком. Загалом, не овоч, а справжній скарб.
Знайти страви з чорними помідорами у наших ресторанах - поки що досить важке завдання, але можна приготувати їх вдома. Тим більше для цього не потрібні особливі кулінарні навички.
Салат з чорних помідорів
5-6 міцних чорних помідорів.
2 ст.л. каперсів.
150 маслин без кісточок.
Оливкова олія екстра вірджин.
Морська сіль, свіжемелений чорний перець.
Трохи салату корн для подачі.
Маслини наріжте на дрібні шматочки (не кола). Дрібні каперси залишіть цілими, крупні розріжте навпіл.
Помідори наріжте найбільш тонким і гострим ножем на кола товщиною 3-4 мм і викладіть на тарілку в один шар. Приправте помідори перцем та невеликою кількістю солі (пам’ятайте, що каперси солоні).
Посипте помідори маслинами, потім каперсами. Полийте оливковою олією і подавайте, прикрасивши корном.