Блоги

Вчені знайшли найдавніше картопляне пюре

У американському штаті Юта археологи виявили невелику кількість так званого картопляного пюре, вік якого становить 10900 років.

Картопляне пюре

Дослідники кажуть, що гранули крохмалю, які добре збереглися, були виявлені у тріщинах гірських порід, використаних для подрібнення картоплі, і є найстарішими доказами вирощування даної рослини у Північній Америці. Було встановлено, що знайдена картопля відноситься до виду Solanum jamesii, та споживалася у їжу декількома племенами корінних американців, включаючи індійців апачі, навахо і хопі.

Як стверджують експерти, даний вид картоплі може бути першим прикладом одомашнювання рослини в Америці, що дозволило зробити сучасну картоплю більш стійкою до посухи та хворобам. Відмічається також, що картопля Solanum jamesii володіє високою поживною цінністю - він містить у два рази більше білка, цинка і марганцю, а також у 3 рази більше кальцію та заліза, ніж сучасні види картоплі.

Картопля

Більше цікавих фактів про картоплю розкаже інфографіка - https://harchi.info/articles/cikava-informaciya-pro-kartoplyu-infografika.
Додайте свій коментар

To prevent automated spam submissions leave this field empty.