Гречана дієта

Тип дієти
Звичайна

Гречана дієта: загальні відомості

Гречана дієтає однією із найпопулярніших засобів для схуднення. Є безліч варіантів даної методики, об'єднує їх усіх те, що в основі раціону харчування є гречана крупа.

Гречка - це унікальна злакова культура, яка володіє чудовими дієтичними якостями та високою калорійністю. Безумовно, корисні якості гречаної крупи полягають не лише у її поживності, а й у вмісті цілого ряду речовин, необхідних для забезпечення життєдіяльності людини.

У 100 грамах даного продукту міститься: 12,5 г білків, 3,3 г жирів, 62,1 г вуглеводів та 313 ккал. Гречка вважається лідером серед усіх злакових культур за вмістом білка, а за кількістю жиру поступається лише вівсянці. Корисні властивості гречаної крупи можна перераховувати безкінечно. Основними з них є: зміцнення стінок судин, підвищення м'язевого тонусу, контроль рівня холестерину в крові, покращення працездатності багатьох органів, очищення шлунково-кишкового тракту. Регулярне споживання гречаної каші рекомендується при ожирінні, цукровому діабеті та інших порушеннях обміну речовин.

Гречка широко застосовується у якості лікарського препарату. Якщо ви страждаєте на сухий кашель, то чай із квітів гречихи допоможе пом'якшити мокроту у бронхах. Крім того, гречана крупа використовується для боротьби з фурункулами, простудними захворюваннями, м'язевими спазмами. Варто відмітити, що гречка повинна у обов'язковому порядку входити до дитячого раціону харчування. Її також можна використовувати для здійснення переходу від грудного кормління до традиційного.

Гречана дієта: різновиди та меню

На сьогоднішній день існує безліч методик схуднення, які базуються на корисних та дієтичних якостях гречаної каші. Завдяки високому вмісту рослинної клітковини, гречка сприяє швидкому очищенню організму від шлаків та токсинів, що значно прискорює обмінні процеси.

Гречано-кефірна дієта

Варто відмітити, що втрата ваги напряму залежить від того, як саме була приготована каша. Необхідно заварити одну склянку гречаної крупи та залишити її на ніч. Зранку потрібно просто злити воду - і каша готова до споживання. Такий спосіб приготування забезпечує повне збереження поживних речовин у крупі. Протягом усього дня дозволяється їсти кашу у будь-якій кількості, але без додавання солі, спецій та різноманітних соусів. Можна додати до каші одновідсотковий кефір, але не більше одного літра на добу. Під час гречаної дієти можна пити будь-яку кількість води, бажано, звичайної питної. При наявності сильного відчуття голоду, можна додати у раціон декілька фруктів або овочів, які варто споживати у сирому вигляді. У зв'язку з тим, що дана дієта є досить погано збалансованою по мінеральним речовинам та мікроелементам, рекомендується до початку гречаної дієти пропити комплекс полівітамінів.

Традиційна гречана монодієта

У даного виду гречаної дієти меню є зовсім не складним. У цьому випадку, вам необхідно відварити чотири дозованих пакетика ядриці, без додавання солі та масла. Зранку, на порожній шлунок, варто випити один стакан лимонної води з медом - це потрібно для того, щоб активувати обмінні процеси в організмі. Щоб урізноманітнити гречану дієту, можна ввести у раціон сухофрукти та горіхи. Весь об'єм каші потрібно спожити у три прийоми, між якими дозволяється пити будь-яку кількість рідини. Така дієта допоможе вам втратити 7-8 зайвих кілограм за один тиждень.

Розвантажувальний день на гречці

У період розвантаження можна харчуватися лише гречкою, звареною на воді без додавання солі та олії. Щоб забезпечити організм необхідною кількістю цукру, потрібно додати у чай одну ложку меду. Для покращення результатів, варто дотримуватись питного режиму - не менше 2л рідини на добу. Таке розвантаження дозволить вам очистити кишково-шлунковий тракт та вивести із організму залишки води.

Гречана дієта: вихід із дієти

Якщо ви хочете надовго зберегти отримані результати, вам потрібно суворо контролювати свій раціон харчування після завершення гречаної дієти. У першу чергу, не можна допускати переїдання, оскільки це розтягує стінки шлунку. Після завершення дієти, також, не варто споживати жирну та калорійну їжу. Куди краще, надати перевагу овочам та фруктам, крім того, корисним буде спробувати методику сироїдіння.

Гречана дієта: відгуки та результати

Багато осіб, які худнуть, позитивно відгукуються про гречану дієту. Більшість відмічає не різке, а поступове зменшення ваги, що, безумовно, є сприятливим фактором для організму, що худне. Також, помітним є загальне покращення стану шкіри, самопочуття в цілому та відсутність відчуття голоду під час дієти.

Гречана дієта: протипоказання

Незважаючи на велику кількість позитивних відгуків, гречана дієта протипоказана:

  • при виразці дванадцятипалої кишки та шлунку;
  • при діабеті;
  • при гіпертонії;
  • вагітним та жінкам, що годують груддю.

І найважливіше - перед початком гречаної дієти для схуднення не забудьте проконсультуватись із лікарем.



Додайте свій коментар

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.