Блоги

Астронавти NASA виростили перець на МКС

Астронавти США вперше змогли виростити перець на борту Міжнародної космічної станції у рамках експерименту, що почався 12 липня. Про це повідомив Космічний центр ім. Джона Кеннеді Національного управління США з аеронавтики та дослідження космічного простору (NASA).

“Хьюстон, у нас [є] перець! Рослини перцю чилі, які вирощуються на МКС, недавно почали плодоносити. Квіти були дистанційно запилені співробітниками у центрі імені Джона Кеннеді і за допомогою астронавтів NASA. Слідкуйте за збором врожаю пізніше у цьому році”, - було написано у повідомленні, яке супроводжувала фотографія зеленого плоду.

Перці чилі, вирощені на МКС

Дослідження розвитку плодів рослин в умовах мікрогравітації є обмеженими, і вчені NASA відмітили, що ріст плодів на МКС виявився менш значним, ніж тих, що вирощуються на Землі. Причини цього наразі ще не до кінця зрозумілі.

“Подолання проблем з вирощуванням рослин в умовах мікрогравітації є важливим для довготривалих місій, при яких членам екіпажу буде потрібне гарне джерело вітаміну С, таке як перець”, - пояснили у NASA.

Астронавтка їсть тако з перцем чилі, вирощеним на МКС

Не всі запилені квіти розвинулись у плоди. Американські астронавти зібрали врожай двічі, першого разу після 100 днів експерименту в кінці жовтня, а другий - через 120 днів, на початку листопада. Після обробки частина перцю піде у їжу, а інша буде відправлена на Землю для досліджень.

12 липня астронавт NASA Меган Макартур повідомила про початок експерименту Plant Habitat-04 з вирощування перцю.
Додайте свій коментар

To prevent automated spam submissions leave this field empty.