Чи можна їсти солодке, дотримуючись здорового способу життя? Можна і навіть треба! Головне - правильно розставляти пріоритети.
Якщо ви вважаєте себе адептом ЗСЖ, дуже важливо пам’ятати, що у житті повинен бути баланс - у тому числі у їжі. Тому дуже важливо дотримуватися збалансованого раціону у харчуванні. І солодке - дуже важлива частина такого балансу.
Скласти таке меню на день, тиждень або рік - набагато простіше, ніж здається.
Білки, жири, вуглеводи, вітаміни і мінерали - ці поживні речовини необхідні кожній людині для здорового способу життя із мінімум стресу (адже ви в курсі, що якщо організму не вистачає якихось елементів, у нього починається паніка та стрес?). Позаяк нормальний збалансований раціон повинен включати у себе всі ці компоненти.
Білок міститься у яйцях, сирі, м’ясі, рибі, бобових; на жири багаті натуральні молочні продукти, горіхи, авокадо, насіння; зернові, овочі, фрукти та ягоди - чудове джерело повільних вуглеводів.
Здавалось би з таким вибором продуктів нескладно скласти різноманітне меню. Але! Проблема у тому, що у божевільному ритмі життя люди не можуть обійтися без перекусів - канапок, печива, шоколадних батончиків та іншої не дуже здорової їжі. І при цьому відмовляються від корисних продуктів, які можна швидко приготувати. Потім, як правило, люди оговтуються, вирішують, що прийшов час вести здоровий спосіб життя і… відмовляються від солодкого.
Зі слів лікаря-дієтолога, такі втечі із крайності у крайність - не найкращий спосіб піклуватися про своє здоров’я.
У збалансованому раціоні у певних пропорціях містяться усі поживні речовини: білки, жири та вуглеводи. І солодке у тому числі. Тому дуже важливо не тільки вміти орієнтуватися у групах продуктів, але і складати своє меню так, щоб їжа приносила задоволення.
Як стверджують дієтологи, типова проблема незбалансованого меню - це перебір із жирами та простими (легкозасвоюваними) вуглеводами через швидкі перекуси, фастфуд та напівфабрикати. Але якщо перше легко виправити переходом на більш корисні альтернативи - омлет, натуральний йогурт, нежирне м’ясо - а також збільшенням частки свіжих овочів у раціоні, то повністю і категорично прибрати солодощі зі свого меню досить складно.
Насправді це не є такою гострою необхідністю. Корисних альтернатив класичним солодощам немало. Чудовим варіантом для солодкоїжок може стати гранола - мікс зернових із різними добавками на кшталт фруктів, ягід або горіхів, запечений з натуральним медом.
Корисний плюс цих продуктів - велика кількість клітковини, яка сповільнює надходження цукру у кров та надовго надає відчуття ситості. Також клітковина дуже корисна для мікрофлори кишечника і дає улюблене багатьма відчуття солодкавості. Натуральні інгредієнти та різноманіття смаків робить гранолу і мюслі оптимальним продуктом для солодкоїжок, які шукають можливості урізноманітнити своє меню і зробити його більш здоровими та збалансованими.
Щоб дотримуватися правильного харчування, важливо пам’ятати про баланс і додавати у свій раціон якомога більше свіжих овочів та трохи фруктів. Згідно із рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров’я, частка овочів та фруктів у раціоні повинна становити 400 г (5 порцій) на добу.
Корисні низькокалорійні солодощі можна легко поєднувати зі здоровим способом життя, якщо підійти до страви з розумом. Варіантів сьогодні багато, головне - дотримуватися балансу і вибирати для свого меню якісні натуральні продукти.
Позаяк, якщо ви дотримуєтесь здорового способу життя з високим рівнем фізичної активності, у якості солодкого бонусу вибирайте ті продукти, які наповнені корисними для здоров’я компонентами: клітковиною, вітамінами, мінералами, фруктово-ягідними поліфенолами - і при цьому є здоровою альтернативною солодощам.
А чим замінити солодощі розкаже стаття - https://harchi.info/articles/chym-zaminyty-solodoshchi.