Ми вже знаємо, що картопля - не ворог дієт, а корисний і важливий продукт харчування.
Втім, бувають різні ситуації: можливо, ви не любите цей овоч, або раптово вирішили приготувати страву з картоплею у складі, а її вдома не виявилося. Принадність кулінарії у тому, що більшість інгредієнтів є взаємозамінними і, експериментуючи з поєднаннями продуктів, можна визначити ідеальну формулу смаку за своїми вподобаннями.
Є три яскравих овочі, яка зможуть непогано відіграти роль картоплі у рецептах ваших страв. Спробуйте і вирішуйте самі, що вам подобається більше.
Батат
Не дарма назва цього овочу на англійській мові звучить як “солодка картопля”. Плід має продовгувату форму, його помаранчева м’якоть дійсно має солодкий смак і аромат карамелі. У складі батату зовсім небагато крохмалю, тому він засвоюється легше за картоплю. Цей овоч дуже корисний завдяки високому вмісту вітаміну А, низькому глікемічному індексу, низькій калорійності і нейтральному впливу на рівень цукру у крові. Солодка картопля також багата на харчові волокна, тому вона полегшує травлення і сприяє виведенню токсинів.
Готовий батат має дуже м’яку текстуру: практично пюре, для нього не потрібно використовувати блендер. Смачніше всього батат виходить у духовці, якщо нарізати плоди вздовж навпіл. Швидше усього батат протушкувати, попередньо нарізавши невеликими кубиками. Якщо вас не турбує солодкавий присмак, сміливо кладіть батат у страви замість картоплі.
Гарбуз
Гарбуз, як і картопля, універсальний овоч. Він виручає у будь-яку пору року, вдало доповнюючи інші інгредієнти супів, салатів, гарнірів, десертів і соків. Гарбуз можна використовувати у запеченому, вареному, консервованому або сирому вигляді.
Цей овоч покращує травлення завдяки своїм лужним властивостям. Гарбуз має легкий сечогінний ефект і, відповідно, зменшує набряки та покращує роботу нирок. У ньому цілий набір корисних речовин: вітаміни А, С, Е, РР, калій, магній, залізо, кальцій і багато інших мікроелементів. Гарбуз добре засвоюється організмом, допомагає виводити токсини та надлишки холестерину, а також знижує рівень цукру у крові.
Вибирайте середні плоди, вагою 3-5 кг. Крупні гарбузи можуть бути волокнистими або сухими. Як і у кавунів, хвостики зрілих гарбузів повинні бути сухими та легко відламуватися. Яскравість кольору вказує на вміст вітаміну А у плоді.
Морква
Морква, так же як батат і гарбуз, регулює рівень цукру у крові та покращує травлення завдяки високому вмісту клітковини. Цей овоч багатий на бета-каротин, який трансформується у вітамін А у печінці. Тому морква має властивості антиоксиданту, сповільнюючи процеси старіння в організмі. Також вона покращує зір, стабілізує кров’яний тиск, зміцнює імунітет та позитивно впливає на стан шкіри.
Моркву добре споживати у сирому вигляді як здоровий перекус, доповнення до салатів та корисний сік. При приготування цього овочу ми збільшуємо кількість антиоксидантів у його складі.
А цікаві факти про картоплю розкаже інфографіка - https://harchi.info/articles/cikava-informaciya-pro-kartoplyu-infografika.