Кабачок, як і картопля, родом з Америки, де його протягом тисячоліть вирощували індійці племені Ірокез. А до Європи він потрапив приблизно у 16 віці, і спочатку вважався диковинкою — його довго не вміли як слід готувати і вирощували у ботанічних садах, а в їжу споживали тільки насіння кабачка.
Найбільш просунутими в освоєнні цієї культури виявились італійці. Італійський сорт кабачків — цукіні — з'явився у Росії тільки у 80-х роках минулого століття, але з тих пір встиг стати дуже популярним. Не можна сказати напевне, що кабачок уже повністю прижився у нашій кухні, а ось, наприклад, у середземноморській він є улюбленим продуктом. У грецьких тавернах одна із найпопулярніших страв готується саме з кабачків. Греки беруть зовсім молоді кабачки, коли вони ще є не більшими за огірок, ріжуть їх тонкими скибочками та обсмажують в оливковій олії. Виходить дуже смачно.
Кабачок — дуже гнучкий продукт у кулінарії: його можна смажити, тушкувати, запікати і консервувати, як огірки. А також улюбленою багатьма є кабачкова ікра.
Різновиди
Жовтоплідний та білоплідний кабачки, а також цукіні — європейський сорт кабачків циліндричної форми (колір шкірки від світло- до темно-зеленого). За скороспілістю діляться на ультраскороспілі та ранньоспілі. Загалом існує понад 20 сортів і гібридів кабачків.
Основні поживні речовини
Калій, кальцій, магній, залізо, цукор, вітаміни С, В, В2, РР, каротин, білок, клітковина і вітамін Т.
Рататуй з Ніцци
Інгредієнти (8 порцій)
1 крупний баклажан.
Півсклянки оливкової олії холодного віджиму.
4 цукіні.
2 зубчики часнику.
4 стиглих помідори.
2 зелених або червоних болгарських перці.
50 г маслин.
Свіжі трави, до 1/4 склянки: базилік, 10 г свіжого чебрецю та інші.
Сіль, перець.
Технологія приготування
Очистіть баклажан і цибулю, наріжте усі овочі (цибулю тримайте окремо). Подрібніть або почавіть часник. Потім подрібніть трави. Розігрійте оливкову олію у каструлі на середньому вогні. Першою киньте в олію цибулю, потім інші овочі. Помішуйте, щоб вони не прилипли до дна. Додайте часник і трави, сіль та перець за смаком. Зменшіть вогонь, накрийте каструлю кришкою і тушкуйте протягом 20 хвилин. Помішуйте час від часу, особливо спочатку, щоб рідина випарувалась: страва не повинна перетворитись у кашу.
Печеня з молодих овочів
Інгредієнти (2 порції)
140 г молодої картоплі.
60 г цибулі-шалот.
60 г молодого горошку.
60 г міні-моркви.
40 г часникової олії.
60 г песто.
100 г болгарського перцю.
70 г цукіні.
10 г розмарину.
Технологія приготування
Усі овочі наріжте крупними кубиками та обсмажте у часниковій олії. При подачі прикрасьте кропом та розмарином.
Кабачок, фарширований диким рисом та орегано
Інгредієнти (1 порція)
70 г дикого рису.
30 г білого рису.
15 г ріпчастої цибулі.
20 г болгарського перцю.
5 г стеблини селери.
1 г свіжого орегано.
Молодий часник.
Кріп.
1 кабачок.
30 г шампіньйонів.
40 г сиру.
Технологія приготування
Кабачок розріжте вздовж, виріжте серцевину та відваріть на пару до готовності. Цибулю, селеру та болгарський перець наріжте дрібними кубиками а пасеруйте на оливковій олії. Шампіньйони наріжте скибочками і обсмажте. Зваріть чорний та білий рис, додайте у нього пасеровані овочі, гриби, подрібнений часник, орегано і кріп. Посоліть, поперчіть і викладіть у підготовлений кабачок. Зверху викладіть нарізані колами помідори та посипте тертим сиром. Насамкінець запечіть страву у духовці при температурі 180 градусів протягом 15 хвилин.
Ще більше рецептів з кабачка читайте у статті - http://harchi.info/blogs/san-ayt-j/shcho-prygotuvaty-z-cukini.