Як харчуватися здорово, але економно

Будьмо відвертими: ціни на продукти ростуть і ростуть. Чого тільки варте подорожчання яєць. А хочеться ж витрачати гроші не лише на їжу, а й на приємні дрібниці для себе та подарунки для дорогих людей. З огляду на це, багато хто задається питанням, наскільки можливо здорово харчуватися, маючи обмежений бюджет.

Технічно, здорове харчування коштує дорожче, ніж нездорове, оскільки такі продукти, як фастфуд і оброблена їжа зазвичай вартують дешевше (втім, не завжди). Ці дані можуть здаватися невтішними, але є кілька порад, що допоможуть харчуватися більш здоровими продуктами, при цьому дещо заощадивши кошти.

Супермаркет

Купуйте заморожені овочі та фрукти

Свіжі овочі та фрукти не лише можуть коштувати більше у магазинах, а також можуть бути невигідною покупкою — якщо зіпсуються швидше, ніж ви встигнете їх використати. Позаяк, гарна ідея — купувати заморожені продукти.

Заморожені фрукти та овочі мають тривалий термін зберігання і часто коштують дешевше, ніж свіжі аналоги, особливо взимку. Заморожені продукти можуть безпечно залишатися у морозильній камері до 6 місяців, що допомагає їсти більше фруктів та овочів щодня і запобігти харчовим відходам у вигляді зіпсованої їжі.

Багато людей уникають купувати заморожені овочі та фрукти, так як вважають, що свіжі будуть кращими, якщо говорити про поживну цінність. Насправді це не так. Завдяки сучасним технологіям заморожування, такі плоди є не менш поживними, якщо не більше. Адже свіжі фрукти та овочі у процесі зберігання втрачають свою користь.

Якщо ви шукаєте конкретні продукти, які добре підходять для замороження, то запасіться броколі, чорницею та шпинатом. Завдяки цим інгредієнтам можна приготувати багато легких, багатих на поживні речовини страв.

Заморожені ягоди та овочі

Купуйте сезонні продукти

Зазвичай, сезонні фрукти та овочі мають нижчу ціну. Як додатковий бонус — вони мають кращий смак та є більш поживними. Купувати плоди у сезон — чудовий спосіб підтримати місцевих фермерів, платити менше за свіжі продукти та їсти різноманітні фрукти та овочі протягом року.

А ще — можна купити овочі та фрукти в сезон, а потім власноруч їх заморозити, щоб насолоджуватися протягом цілого року.

Жінка вибирає овочі

Складіть план харчування

Один із найкращих способів заощадити, коли мова йде про здорове харчування — виділити час на складання плану харчування на тиждень.

Просте планування їжі допомагає уникнути імпульсивних покупок у продуктовому магазині, що однозначно заощаджує кошти та час. Окрім того, визначений план харчування може допомогти дотримуватися здорової дієти.

Контейнери з їжею

Купуйте білок рослинного походження

М’ясо може бути здоровою частиною збалансованої дієти завдяки високому вмісту білка. Однак, купівля свіжого чи замороженого м’яса у магазині може швидко збільшити суму у чеку. Втім, можна замінити частину білків тваринного походження рослинними.

Квасоля, сочевиця та інші бобові можуть забезпечити якісний рослинний протеїн за помірну ціну. Не обов’язково повністю відмовлятися від м’яса, можна частково замінити його у стравах, що матиме користь як для гаманця, так і для дієти.

Якщо обдумано обирати рослинний білок, то можна навіть отримати більшу кількість протеїну, ніж з деякими тваринними продуктами. Наприклад, склянка вареної сочевиці містить близько 18 г білка, у той час як порція з 4 курячих стріпсів — близько 9 г.

Каррі з сочевиці

Купуйте консервовані морепродукти

Морепродукти є дуже корисними для здоров’я загалом та мозку зокрема, але свіжі дари моря є досить дорогими. Водночас, можна купити консервовану рибу — тунець, лосось, скумбрію, анчоуси, тощо, за досить помірну ціну.

Важливий момент, на який слід звернути увагу при купівлі консервованої риби замість свіжої — вміст солі, оскільки вона зазвичай виступає основним консервантом. Можна спробувати пошукати консерви “з низьким вмістом солі”, а також зменшити кількість солі в іншій їжі.

Консервовані морепродукти — гарна альтернатива свіжим, лише переконайтеся, що ви уважно читаєте етикетку та знаєте, скільки солі можете з’їсти.

Консервована риба

Сподіваємося, хоча б одна чи кілька цих порад допоможуть трохи заощадити на продуктах. Насправді, здорове харчування — не так вже і дорого, якщо не купуватися на рекламні вивіски та яскраві етикетки так званих “фітнес” продуктів. Здоровий раціон — не означає наявність модних суперфудів чи привезених з-за кордону ексклюзивів, насапмеред це свіжа, натуральна та різноманітна їжа.Додайте свій коментар

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.