Статті

Як роблять безалкогольне вино

Собербари - місця, де можна випити безалкогольний коктейль, на смак аналогічний до алкогольного, а також безалкогольне вино або інші напої - набирають популярності у всьому світі. У нашій країні тримати курс на загальну тверезість дещо складніше, але у деяких винних барах можна зустріти вина без градусу. Як роблять безалкогольне вино? Яке воно на смак? І чому деякі сомельє ставляться до таких вин упереджено? Давайте дізнаємося думку сомельє та барменів.

Безалкогольне вино

Безалкогольне вино - не виноградний сік, а справжнє вино. І отримують його так само, як і звичайне. Збирання винограду, прес, бродіння, витримка, тощо. Просто потім з продукту прибирають алкоголь. Зробити це можна декількома способами.

Є зворотній осмос - видалення алкоголю за допомогою дрібнопористої мембрани. Він потребує багато часу і може привести до погіршення смаку. Є спосіб тонкоплівкового випаровування. При цьому вино втрачає аромат та більшу частину корисних мікроелементів через змішування з діоксидом вуглецю. Або вакуумна дистиляція: алкоголь у вакуумі випаровується при температурі 17 градусів, смак та аромат вина зберігаються. Цей спосіб був винайдений у 1908 році Карлом Юнгом.

Безалкогольне вино відрізняється від класичного на смак - воно не має гірчинки на фініші, більш легке, часом втрачається частина кислотності і таніну.

Пляшки з вином

Зараз вибір безалкогольного вина активно розширюється. Можна знайти біле, рожеве та ігристе. Втім, на даний момент, безалкогольного вина, ідентичного за своїми органолептичними властивостями до алкогольного, на нашому ринку немає. У Європі зустрічаються досить вдалі експерименти. 

Наприклад, VINADA створили вино з цікавим винним ароматом, чудовим кольором та перляжем (виноробний термін для позначення гри бульбашок вуглекислого газу у келиху), але за смаком воно досі поступається. Також можна знати три бренди, які мають свої лінійки білого, розе та помаранчевого Це Revine (Чехія, Моравія), Klaus Langhoff (Німеччина) і Natureo від компанії Torres (Іспанія, Каталонія). 

Зараз декілька компаній проводять інноваційні розробки з видалення молекул алкоголю з вина таким чином, щоб не пошкодити і не зміни усю іншу структуру. Швидше всього, через 2-3 роки ми побачимо на ринку, наприклад, чудове безалкогольне шаблі від відомого виробника, яке практично не буде відрізнятися від алкогольного аналогу. У такому випадку воно з’явиться у всіх винних барах, адже вони часто недооцінюють цю потребу у цільовій аудиторії.

Помаранчеве безалкогольне вино

Багато сомельє упереджено ставляться до безалкогольних вин. Швидше всього, це пов’язано з тим, що більшість компаній забирають алкоголь з вина за допомогою вакуумної дистиляції. При такій обробці нотки букетів і купаж трохи втрачаються. При цьому, якщо алкоголь забирають за допомогою зворотного осмосу, нотки букетів залишаються, але тоді не вистачає нотки спиртової гіркоти, яка робить більш насиченим смак букетів і купаж.

Сьогодні все у більшого числа компаній є додаткові лінійки безалкогольного вина, але спеціальних виноробів, які спеціалізувалися б тільки на безалкогольному вині, не існує. Просто кожного року лінійка таких вин розширюється, тому що це популярно, можно та усвідомлено.

Безалкогольне біле вино Колонне
Додайте свій коментар

To prevent automated spam submissions leave this field empty.