Патисон — це різновид кабачка і родич гарбуза. Селекціонери кажуть, що патисон з'явився навіть раніше, ніж кабачок. Смак має специфічний, у сирому вигляді його люблять їсти не всі, при смаженні він також поступається кабачку. Але якщо ви вмієте патисон маринувати, то він перевершить смак навіть найсмачніших маринованих огірків. Для маринаду слід використовувати тільки молоді, або, як кажуть фермери, патисони молочної стиглості — це 40-45 днів з моменту прямого посіву. Молодий патисон — кремового кольору, і всередині нього немає насіння.
Якщо патисон білий, він уже достиг і для заготовок не годиться. Оскільки патисони практично не вирощують у промислових масштабах, гібридів у цього овочу немає — у всякому випадку, вони невідомі.
Патисон починають саджати в кінці квітня — і аж до липня. Спеку патисон не любить. Віг є кущовим овочем, довгих паростків не має, тому, на відміну від кабачка, його можна саджати щільно.
Основні поживні речовини
Лецитин, цукор, вітамін С, пектинові речовини, каротин, вітаміни групи В, РР, залізо, калій, кальцій, магній, натрій, фосфор.
Патисони з м'ятою
Інгредієнти
Патисон.
М'ята.
Часник.
Чилі.
Сіль і перець.
Кількість інгредієнтів залежить від того, який смак хочеться отримати — більш гострий чи ніжний.
Технологія приготування
Наріжте патисон скибочками товщиною в 1 см. Чилі очистіть від насіння та наріжте дрібними кубиками. Часник наріжте також дрібними кубиками, але не чавіть. М'яту наріжте дуже тонкими смужками. Патисон підсмажте на пательні, де олії не менше 1 см, або ж приготуйте у фритюрі (190 градусів). Коли патисони підрум'яняться, витягніть їх з олії, дайте стекти зайвому жиру, посоліть, поперчіть свіжемеленим чорним перцем, додайте за смаком часник, чилі та м'яту. Важливо щоб усі інгредієнти були нарізані безпосередньо перед подачею страви — м'ята, наприклад, з часом починає темніти. А ще одна таємниця цієї страви, окрім ідеального балансу інгредієнтів — правильна ароматна оливкова олія.
А про моркву і що з неї приготувати читайте у статті - http://harchi.info/blogs/san-ayt-j/morkva-i-shcho-z-neyi-prygotuvaty.
саша (не перевірено) | нд, 05/24/2020 - 22:35
мало розказано допишіть
san-ayt-j | вт, 05/26/2020 - 13:08
У відповідь до мало розказано допишіть від саша (не перевірено)
Візьмемо до уваги і підготуємо ще статті про патисон.