Певно, у світі знайдеться небагато людей, які були би байдужими до шоколаду. Ці солодощі раз і назавжди підкорили серця дітей і дорослих. Але що ми знаємо про шоколад? Наприклад, чи відомо вам, що цей десерт є кориснішим, ніж поцілунки з коханою людиною? У цю похмуру погоду час познайомитися з шоколадом поближче. Давайте дізнаємося цікаві факти про десерт і приготуємо надзвичайно смачний брауні.
Слова про те, що шоколад корисніший за поцілунки - не жарт. Згідно з інформацією вчених, що транслювалася на телеканалі BBC, ці солодощі стимулюють мозок виробляти так звані гормони щастя ендорфіни набагато сильніше, ніж міцні обійми коханої людини.
Якщо вірити даним Смітсонівського університету США, какао-боби, без яких шоколад не приготувати, були рівноцінні до золотих монет. Саме цим продуктом конкістадори розраховувались з корінним населенням Америки. Причому, підкорювачі нових земель нерідко обманювали індійців майя та ацтеків, підробляючи смачні какао боби, заміняючи їх на макети з глини. До речі, набагато пізніше, вже у 18 столітті деякі військові також отримали зарплату шоколадом.
Ми звикли вважати, що існує шоколад гіркий (він же темний), молочний і білий, однак, якщо вивчити рецептуру, останній зовсім не шоколад. Річ у тім, що у цьому виді десерту немає какао-порошку, а лише не дуже смачне масло какао. І щоб зробити білий шоколад більш привабливим для солодкоїжок, у нього додають ваніль, цукор, молочний жир та інші підсилювачі смаку.
Усім відомо, що плитка гіркого шоколаду здатна покращити настрій, одна, згідно з дослідженнями, регулярне, але помірне, споживання цього десерту знижує ризик виникнення серцевого нападу у чоловіків на 17%, скорочує ймовірність розвитку слабоумства та продовжує життя представникам обох статей, а також позитивно впливає на якість сексуального життя у жінок.
Чи відомо вам, скільки потрібно какао-бобів для виготовлення всього 10 шоколадних батончиків? Якщо думаєте, що 1-2 кг цілком достатньо, то дуже помиляєтесь. Для такої кількості шоколаду необхідно використати весь врожай, зібраний з одного дерева.
Готуємо брауні з малиною та морозивом
1 кг шоколаду, 70% какао.
100 г морозива.
150 г малини.
1 лимон.
1 стручок ванілі.
260 г борошна.
340 г вершкового масла.
10 яєць.
800 г цукру.
10 г солі.
Свіжа м’ята для декору.
Розтопіть шоколад на водяній б ані. Додайте до нього вершкове масло, продовжуючи періодично помішувати масу і стежачи, щоб вона не нагрівалася понад 45 градусів. У топлений шоколад додайте терту цедру лимона і насіння зі стручка ванілі. Трохи посоліть і перемішайте.
Яйця з цукром збийте міксером. Борошно просійте через сито та поступово змішайте з яйцями, постійно помішуючи.
Акуратно додайте до суміші з яєць та борошна масу з топленого шоколаду. Ще раз ретельно перемішайте. Викладіть шоколадне тісто на застелене пергаментом деко, рівномірно розподіліть. Зверху викладіть свіжу малину та відправте запікатися у духовку на 35 хвилин при температурі 180 градусів.
Готовий брауні розріжте на порції та подавайте з кулькою ванільного морозива та гілочкою м’яти.