За останні декілька років авокадо зайняв постійне місце у нашому раціоні і став улюбленцем не лише адептів ЗСЖ, а й гурманів, які цінують плід за щільну маслянисту текстуру і ніжний збалансований смак.
Давайте детальніше з’ясуємо, у чому ж користь цього зеленого фрукту.
Авокадо часто називають їжею богів, і мають на те всі підстави. Це одне з найбагатших джерел мононенасичених жирів, яке тільки можна знайти. Цікавий факт, що авокадо володіє також і протизапальними властивостями. Додаючи фрукт, наприклад, у напої, можна підвищити засвоюваність лікопіну і бета-каротину аж втричі. Ну а взагалі, авокадо - дуже смачний плід. Його можна просто намазати на хліб замість вершкового масла, а тим більше, замість майонезу. Або використати фрукт як соус для сендвіча, поєднавши з овочами, яйцями, рибою або м’ясом. Використовувати авокадо можна практично у всіх категоріях страв. Плід надає чудових смакових відтінків салатам, супам (зокрема, гаспачо), його можна їсти у гарячому вигляді, наприклад, підсмаженим на грилі або у паніровці. Більше того, авокадо чудово підійде і для десертів: фрукт чудово поєднується з шоколадом.
При виборі авокадо слід звернути увагу на колір та щільність плоду. Колір стиглого авокадо, який ідеально підходить для споживання (якщо мова не йде про сорт Хаас, правильний колір якого - майже чорний) - темно-зелений. Щільність повинна бути середньою, фрукт не повинен бути занадто м’яким - щоб після натискання не залишалося вм’ятин. Якщо ви купили недостиглий авокадо, можна залишити його достигати на підвіконні, поки він не буде готовим до споживання.
Нутриціологи вважають авокадо суперфудом, оскільки у його складі міститься велика кількість вітамінів і правильних жирів. Попри досить високу калорійність - 160 ккал на 100 г (середні плід важить близько 220 г) - авокадо навряд стане причиною зайвої ваги, хоча не слід споживати фрукт у занадто великих кількостях, все ж він дуже поживний. В принципі, на 77% авокадо складається з жирів, серед яких олеїнова кислота, що володіє протизапальними та протираковими властивостями.
У складі зеленого плоду також міститься близько 20 різних вітамінів і мікроелементів. Жири в авокадо до того ж є досить стійкими до теплового окислення, позаяк корисний фрукт може стати чудовою основою для страви, приготованої будь-яким способом.
Салат з сочевицею і хрустким авокадо
Для салату
Мікс салатів (романо, радічіо, мангольд) - 55 г.
Листочки м’яти - 5 г.
Паростки соняшника - 10 г.
Боби едамаме - 30 г.
Авокадо - 70 г.
Кінза - 5 г.
Петрушка - 5 г.
Лайм - 1 скибочка.
Гуакамоле з сочевицею - 50 г.
Гостра макова заправка - 50 г.
Паніровка (пшеничні висівки, часник, сіль, перець) - 50 г.
Для гуакамоле з сочевицею
Авокадо - 50 г.
Помідори - 10 г.
Лайм за смаком.
Перець гострий чилі за смаком.
Цибуля біла за смаком.
Сіль морська за смаком.
Сочевиця варена - 10 г.
Для макової заправки
Виноградний сироп - 15 г.
Оцет яблучний - 4 г.
Гірчичний порошок - 1 г.
Цибуля біла - 1 г.
Олія рослинна - 13 г.
Олія кукурудзяна - 13 г.
Мак - 2 г.
Сіль морська за смаком.
Соус шрірача (гострий на основі чилі) - 2 г.
Приготувати заправку для салату, змішавши всі інгредієнти.
Приготувати соус гуакамоле, для цього необхідно розім’яти авокадо до стану пюре, нарізати на кубики томати, додати сік лайму, сіль, гострий перець, цибулю за смаком, додати завчасно зварену сочевицю.
Заправити листя салату маковою заправкою і викласти на тарілку. Нарізати кінзу та м’яту і викласти на листя салату.
Викласти ложкою соус гуакамоле з сочевицею на мікс салату, ближче до середини тарілки. Викласти завчасно пропарені боби едамаме.
Обваляти авокадо у паніровці, посмажити на грилі або звичайній пательні. Викласти на тарілку.
Прикрасити страву паростками соняшника і скибочкою лайму.
Брускета з гуакамоле, руколою і томатами
Хліб або чіабата - 1 шматок.
Лимон - 1 шт.
Маслини сушені - 3 г.
Рукола - 5 г
Гостра олія (рослинна олія, паприка, бадьян, перець за смаком).
Помідор - 1 шт.
Авокадо - 100 г.
Сік лимону - 5 мл.
Цибуля червона - 5 г.
Томати в’ялені - 50 г.
Кінза - 2 г
Сіль за смаком.
Авокадо розрізати навпіл та видалити кісточку. Ложкою відділити м’якоть, додати лимонний сік, мелений чорний перець і сіль. Розім’яти до стану пюре.
Додати в’ялені томати, нарізані кубиком, подрібнену кінзу і червону цибулю.
Тост підсмажити з обох боків. На нього викласти соус гуакамоле, розрізати на 4 частини. Зверху викласти руколу, скибочки помідору і сушені маслини, поряд покласти скибочку лимону.