Блоги

Що треба знати про жири

Попри те, що вчені та дієтологи декілька років тому повністю реабілітували жири, багато хто досі упереджено ставиться до цього компоненту їжі. Одних лякає калорійність продуктів з високим вмістом жирів, інші побоюються, що жирну їжу необхідно виключити з меню під час дієти для схуднення. Давайте спростуємо ці та інші популярні міфи та дізнаємося, чому жири є необхідними для нашого організму.

Авокадо тост з яйцем пашот

Споживання жирних продуктів приведе до набору ваги

Безперечно, якщо регулярно їсти продукти з високим вмістом жирів у великих кількостях, то ви наберете декілька кілограмів. Але відсутність міри у будь-якому випадку приведе до зайвої ваги. Втім, замінивши прості вуглеводи на правильні жири, можна втратити вагу, навіть якщо калорійність раціону залишиться колишньою. “У грамі жиру міститься 9 ккал (для порівняння: вуглеводи та білки містять по 4 ккал у грамі). Щоб не набирати вагу, просто намагайтесь не перевищувати добову калорійність вашого раціону”, - радить дієтолог нью-йоркської клініки Джессіка Кордінг. Окрім того, експерти, базуючись на останніх даних, вважають, що людині необхідно збільшити кількість здорових жирів у раціоні до 20%. Раніше вважалося, що 10% цілком достатньо, але ці дані є застарілими.

Ваги

Жири не приносять користі

Жири є одним із найважливіших компонентів раціону: вони допомагають роботі мозку, регулюють основні процеси в організмі, утворення гормонів та температуру тіла. Їх нестача впливає і на зовнішність. Якщо у вас тьмяне волосся, суха шкіра та ламкі нігті, то цілком можливо, що організм отримує недостатньо жирів.

Риб'ячий жир у капсулах

Жири шкідливі

Як і вуглеводи, жири поділяються на ті, які корисні для організму, і ті, які шкідливі. Насичені або тверді жири частіше всього зустрічаються у переробленій їжі тваринного  походження. Їх кількість бажано обмежити. А ось продукти з ненасиченими жирами у складі (горіхи, рослинні олії, лосось, авокадо) краще додати до щоденного раціону, вони принесуть організму користь.

Продукти з насиченими жирами

Продукти з високим вмістом жирів підвищують рівень холестерину

Насичені жири справді можуть підвищити рівень холестерину у крові. У той час, як поліненасичені жирні кислоти (містяться у насінні соняшника, соєвих бобах, гарбузовому насінні, тунці, грецьких горіхах), навпаки, знижують його.

Продукти з корисними жирами

Усі жири однакові

Зазвичай жири об’єднують в одну групу, але різні типи суттєво відрізняються один від одного. Насичені жири (містяться в продуктах тваринного походження, пальмовій олії) відкладаються у підшкірний жир на проблемних зонах. Але найбільш небезпечними на сьогодні є трансжири (маргарин, фастфуд, солодощі і деякі перероблені продукти) - саме вони приводять до проблем з серцем та судинами, до ожиріння та збоїв у роботі ендокринної системи. Полі- і мононенасичені жири позитивно впливають не серце і швидко засвоюються організмом.

Фаст-фуд
Додайте свій коментар

To prevent automated spam submissions leave this field empty.