Банан - один з найбільш доступних екзотичних фруктів у нашій місцевості. Він смачний, солодкий і дуже корисний, та й купити його можна без проблем протягом всього року. Характерна особливість бананів у тому, що вони можуть зарядити енергією, що є таким необхідним у кінці зими, коли сили вже закінчуються, а до приходу тепла ще далеко. Давайте дізнаємося більше про цей тропічний фрукт.
У світі існує понад 1 000 різновидів бананів, однак далеко не всі з них є їстівними. До речі, слід нарешті розібратися, до якої категорії відносити цей продукт. З точки зору ботаніки банани нарівні з кавуном вважаються ягодами, втім, люди так давно звуть їх фруктами, що у повсякденному житті це зовсім не вважається помилкою.
Банан - неймовірно популярний фрукт. Він займає 4 місце серед найбільш споживаних сільськогосподарських культур у світі, поступаючись тільки пшениці, рису та кукурудзі. А за вагою щорічного врожаю ці фрукти взагалі на почесному 2 місці після апельсинів.
Банан вважається абсолютно гіпоалергенним фруктом: він не викликає жодних негативних реакцій навіть у малюків. Дивовижно, чи не так? До речі, ще один досить важливий факт: банани є рекордсменами за кількістю калію у складі. У одному фрукті міститься до 300 мг даного мікроелементу, який є необхідним для контролю тиску та зміцнення серцевого м’язу. Кожній людині на добу потрібно 3-4 г калію.
Банани бувають не лише жовті та зелені, а й червоні. Останні характеризуються більш ніжною м’якоттю, позаяк транспортування фрукти не витримують, тому на наших магазинних полицях, на жаль, їх не знайдеш.
Як відомо,основний недолік бананів - їх висока калорійність (96 ккал у 100 г), однак у сушених бананах цей і без того не маленький для фруктів показник підвищується у 5 разів, позаяк якщо хочете зберегти фігуру, дотримуйтесь помірності у їх споживанні.
Готуємо бананові мафіни з маскарпоне
2 банани.
180 г шоколадного маскарпоне.
60 мл молока.
1 куряче яйце.
5 г розпушувача.
6 г соди.
185 г борошна.
80 мл рослинної олії.
100 г цукру.
2 г солі.
15 г ванільного цукру.
50 г кондитерської посипки.
Банани викладіть на деко та запікайте 15-20 хвилин при температурі 160 градусів. Дайте трохи охолонути та почистіть. М’якоть викладіть у миску та розімніть вилкою.
Додайте яйце, молоко, олію, ванільний цукор, розпушувач, соду та сіль. Перемішайте та додайте борошно. Замісіть за допомогою міксера тісто.
Розподіліть тісто у форми для мафінів та випікайте 20-25 хвилин при температурі 160 градусів.
Шоколадний маскарпоне перекладіть у кондитерський мішок. У кожному випеченому мафіні зробіть глибокі отвори посередині та наповніть їх маскарпоне. При бажанні прикрасьте мафіни посипкою.