Ожина, зазвичай, символізує про те, що літо добігає кінця. Ці чорно-фіолетові ягоди достигають ближче до до другої половини серпня і мають терпко-солодкий смак з ноткою невеликою ностальгії за останніми теплими днями. Ожина багата на вітаміни та антиоксиданти, але якось трохи недооцінена. Давайте дізнаємося більше про цю ягоду та приготуємо з нею щось смачненьке.
Ожина - найближча родичка малини (про це неважко здогадатися) і кропиви (що, якщо чесно, досить несподівано). Втім, це ще не все: ягода належить до родини розоцвітих, позаяк шипи у неї такі ж гострі, як і в королеви квітів.
Своїм темним кольором ожина зобов’язана дуже потужному антиоксиданту антоціаніну, який є необхідним для профілактики багатьох захворювань. Окрім нього, у ягодах міститься у багато інших корисних речовин: вітаміни A, C (всього половини склянки достатньо для того, щоб отримати їх добову норму), групи B, E і K, а також цинк, кальцій, марганець і дуже багато клітковини. Однак збирати ожину можна тільки тоді, коли вона повністю достигла, тому що зірвана з куща, вона, на відміну від авокадо, помідорів, бананів, яблук, вже не дійде до стиглої кондиції.
У грецькій культурі існує міф, що ожина - це краплини крові титанів, які пролилися на землю від час епічної битви з богами Олімпу.
Багато хто не знає, що, крім варення, можна приготувати з ожини, тому переважно їдять її у свіжому вигляді. Однак не слід забувати, що зібрані ягоди дуже швидко псуються, навіть якщо їх зберігати у холодильнику. Проте ожину можна заморозити - свої властивості вона при цьому не втрачає. Також ягоду можна використовувати для приготування випічки, прикрашання тортів, робити з нею желе та різноманітні десерти, а якщо пошукати, то й рецепт соусу до м’яса знайдеться.
У Середні віки ожину не тільки їли, а й використовувати у якості натурального барвника для тканини. Ягоди надавали їй неперевершеного кольору індиго. Однак коштувала така тканина дуже дорого, через що була доступна тільки представникам знаті та багатим вельможам.
Готуємо сирний крем з ожиною
200 г домашнього сиру.
150 мл вершків.
3 ст.л. цукру.
10 ягід ожини.
1 ч.л. ванільного цукру.
2 скибочки тостового хліба.
Візьміть м’який тостовий хліб, обріжте скоринку і розкачайте як тісто. 2 шматочки розкачаного хліба з’єднайте - повинна вийти смужка. Намотайте її на звичайне металеве кулінарне кільце або викладіть біля стінок невеличкої форми для випічки та відправте у духовку на 5 хвилин при температурі 180 градусів.
Вершки, сир та цукор збийте до однорідної консистенції, щоб не було грудочок. Витягніть тарталетку з духовки і перекладіть у тарілку. На ⅓ заповніть її кремом. Зверху прикрасьте ягодами ожини.