Як не слід пити солодкі газовані напої

Це вже класика жанру — гамбургер, картопля фрі та прохолодна кока-кола чи пепсі. Та й взагалі, як говорить реклама, з кока-колою усе смакує краще: шашлик, паста, чіпси, тощо. Втім, солодка газована вода — точно не складова здорового збалансованого раціону. А якщо ви хочете схуднути, то й поготів. Солодкі газовані напої можуть стати джерелом багатьох проблем зі здоров’ям, насамперед через вміст цукру. Такі напої не лише містять неприродні речовини, а й зовсім не містять мінералів, вітамінів чи клітковини. Це просто порожні калорій, які призводять до зайвої ваги та інших розладів, якщо регулярно їх споживати.

Якщо вам час від часу хочеться випити склянку солодкої води, але загалом ви дотримуєтеся раціонального харчування і п’єте достатньо води, швидше всього, причин для хвилювання немає. Але якщо солодкі газовані напої замінюють вам каву, чай і склянку води зранку, час щось робити. Давайте дізнаємося більше, які помилки та припущення щодо споживання кока-коли можуть мати негативні наслідки для здоров’я.

Склянка кока-коли

Думати, що дієтичні напої є кориснішими

Намагаючись запобігти зайвій вазі, багато людей вирішують просто замінити звичайну солодку воду на дієтичну. Хоч це і може дещо знизити рівень цукру, дослідження свідчать, що дієтичні газовані напої пов’язані зі збільшенням жиру на животі, ожирінням та розвитком метаболічного синдрому.

Дієтичний напій вводить в оману. Як і його аналоги з цукром, така вода теж газована і містить багато некорисних речовин, що підвищує апетит і потяг до солодощів.

Згідно із дослідженням, яке тривало 10 років, люди, які регулярно споживали дієтичні солодкі газовані напої, мали окружність талії у 4 рази більшу, ніж ті, хто споживав більш корисну воду.

Банки з солодкими напоями

Регулярно споживати напої великого розміру

Велика кока-кола з ресторану швидкого харчування може містити близько 390 ккал і 77 г доданого цукру. Це більше, ніж вдвічі, перевищує рекомендовану добову норму, яка становить 25 г на день для жінок і 36 г для чоловіків.

Дослідники все частіше виявляють, що доданий цукор є причиною багатьох проблем зі здоров’ям. Постійне переїдання доданого цукру може привести не лише до зайвої ваги, а й до розвитку таких станів, як запалення, хронічні захворювання та проблеми з серцем.

Люди п'ють колу

Підвищення ризику депресії

Більшість дієтичних солодких газованих напоїв містять аспартам. Цей цукрозамінник перетинає гематоенцефалічний бар’єр і може посилити депресію. Аспартам має здатність збільшувати кількість певних хімічних речовин у мозку, які пригнічують вивільнення нейромедіаторів, що відповідають за гарний настрій, таких як дофамін і серотонін. Без достатньої кількості дофаміну та серотоніну, збільшується ризик виникнення депресії.

Хоч для правильної оцінки все ще потрібні більш детальні дослідження неврологічного впливу аспартаму на мозок людини, важко заперечити зв’язок між їжею та психічним здоров’ям. Замість солодких газованих напоїв краще обирати натуральні та корисні продукти, які підтримують гарний настрій — їх є достатньо.

Кока-кола, спрайт і фанта

Пити кока-колу замість води, коли відчуваєте спрагу

Коли організм зневоднений, тіло сигналізує мозку, що потрібно поповнити запаси рідини. Однак, якщо обирати солодкі газовані напої замість чистої води, це не допоможе подолати симптоми, а лише замаскує їх.

Тіло людини на 60% складається з води, і потрібно підтримувати належний рівень гідратації, щоб всі системи функціонували правильно.

Якщо ви полюбляєте солодкі газовані напої, важливо споживати їх на додачу, а не замість води. Кока-кола, пепсі чи щось схоже не є зволожуючими напоями, і багато досліджень показують, що споживання таких рідин замість води у спеку може бути особливо шкідливим для здоров’я.

Склянки з різними солодкими напоями

Забувати, скільки калорій містить кока-кола

Ми вже знаємо, скільки калорій містять великі напої, але думати, що менша порція не становить загрози теж неправильно. Навіть невелика пляшка солодкої газованої води містить близько 150 ккал.

Хоч здається, що це не так багато, але якщо ви вип’єте 2-3 газовані напої на день, кількість цих калорій зростає у кілька разів. Багато хто не враховує напої, коли задумується про загальне споживання калорій, а в такому випадку можна перевищувати рекомендовану щоденну калорійність на пару сотень ккал.

Окрім того, калорії, що містяться у солодкій воді позбавлені будь-якої поживної цінності, позаяк це просто порожні калорії, які змушують швидше відчувати голод.

Склянки з різними солодкими напоямиДодайте свій коментар

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.