Що відбувається з організмом, коли ми їмо помело

Сезон соковитого та стиглого помело офіційно оголошується відкритим. І якщо років 5 тому “такий як грейпфрут, але солодкий” фрукт здавався екзотикою не для всіх, то сьогодні помело став чи не найпопулярнішою альтернативою класичним апельсинам. Тож якраз час поговорити про сезонний фрукт родом з Південно-Східної Азії і про те, яку користь та шкоду нашому організму він може завдати.

Два помело

Найкращий час для купування помело - період з листопада до березня, тобто зараз. Помилитися з вибором стиглого фрукту у цей проміжок часу важко - блідо-зелені або жовті фрукти, тверді та важкі практично завжди виявляються соковитими. Уважно погляньте на шкірку: пусті плоди з тьмяним кольором і м’які на дотик, швидше всього, безнадійно перестигли. Добре, що помело - терплячий фрукт-довгожитель, який може зберігатися у холодильнику до 1,5 тижнів.

Єдине спірне питання - а хто його чистити буде - залишається відкритим. Оскільки здавалось би звичайний процес перетворюється на справжнє випробування. Потрібно добре постаратися, щоб досягти до солодкої м’якоті фрукту. Втім, повірте, кожна секунда ваших зусиль того варта.

Найкраще їсти помело до 16 години, оскільки тоді цитрусові краще засвоюються. М’якоть фрукту можна додавати у салати або навіть зробити з неї сік, поєднавши, наприклад з апельсином (такий концентрований напій в Азії навіть додають у супи як додатковий соус). Як же реагує наш організм, коли ми їмо помело?

Помело на гілці

Ефективніше схуднення

Серйозний на вигляд цитрусовий фрукт містить великий запас харчових волокон, які допомагають травленню та прискорюють метаболізм. У 1 помело міститься в середньому 10 г харчових волокон.

Половинка помело

Сповільнення процесу старіння та профілактика хвороб

1 помело містить 371% добової дози вітаміну С - потужного природного водорозчинного антиоксиданту, який допомагає організму розвинути стійкість до інфекційних захворювань та усуває ракові вільні радикали в організмі. Вітамін С у такій кількості не просто зміцнює імунну систему, а й підтримує колагенові зв’язки, особливий протеїн у волоссі та шкірі. Окрім того, цей фрукт - скарбниця міді та заліза, які необхідні для формування нових клітин крові.

Салат з помело

Покращення якості сну

Ще один важливий елемент у складі помело - магній, мінерал, що безпосередньо впливає на якість та тривалість сну.

Скибочки помело

Турбота про шкіру

Вітамін A присутній у фрукті не в такій колосальній кількості, як С, але його дози цілком достатньо, щоб поступово потовщувати дерму та покращувати притік крові до поверхні шкіри, що зменшує кількість та швидкість появи зморшок. Окрім того, він ніби ремонтує структуру епідермісу для того, щоб оптимізувати проникнення ультрафіолету та слугувати природним екраном від шкідливого сонячного випромінювання. У результаті це дозволяє зменшити пігментацію та врегулювати виділення себуму, який є причиною виникнення акне. Інше цікаве спостереження вчених пов’язане зі шкірою голови - великий відсоток рідини у помело зберігає шкіру голови добре зволоженою, а у поєднанні з вітаміном С - вільною від бактерій, що допомагає позбутися від лупи та попередити пошкодження фолікули і, як наслідок, випадання волосся.

Сік з помело

Не слід поєднувати помело з прийомом ліків

Один серйозний недолік у здавалось би ідеального фрукту все ж є. У 2012 році в журналі Медичної асоціації Канади було опубліковано велике дослідження про небезпеку споживання грейпфруту разом з деякими звичайними ліками. І все через речовину під назвою фуранокумарин, який метаболізує ліки у кишківнику, що може привести до того, що людина отримає токсичну дозу. У період з 2008 до 2012 року кількість ліків, здатних при взаємодії з грейпфрутом викликати серйозні негативні наслідки, збільшилась з 17 до 43. Але оскільки подібних досліджень саме з помело проведено не було, а мова йде про його близько родича, слід все ж бути обережним. Це саме той випадок, коли здорова їжа може завдати шкоди більшості людей.

ПомелоДодайте свій коментар

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.