Згадуючи відомі італійські страви - пасту, лазанью, піцу, свіжий хліб з оливковою олією - складно уявити, як зберегти фігуру з таким раціоном. Втім, стрункі тіла Моніки Беллуччі, Софі Лорен і Донателли Версаче доводять зворотне, попри їх вік та культ їжі у країні. Давайте дізнаємося, як італійцям вдається підтримувати свою вагу та тіло в ідеальній формі.
Звички харчування італійців
Часто повноцінний сніданок в італійців відсутній - його заміняє горнятко еспресо чи капучіно та якась випічка на кшталт круасану чи печива. На обід італійці звикли їсти овочевий салат або антипасті. А основний прийом їжі часто приходиться саме на вечірній час. До вечері може бути легкий перекус, у нього входять м’ясні або сирні закуски, фрукти та холодна кава.
Прийом їжі, як правило, здійснюється в один і той самий час. Італійці не люблять їсти на ходу, що дуже позитивно впливає на процес травлення, вони їдять не поспішаючи, ретельно пережовуючи їжу та насолоджуючись смаком. Нам це менш властиво, більшість мешканців великих міст люблять перехопити щось похапцем під час робочого дня.
Одна з найбільш популярних італійських страв - паста - вважається насправді дієтичною. Втім, є одне але - вона повинна бути приготована з твердих сортів пшениці, з мінімальною кількістю солі і доповнена овочами або морепродуктами, рибою.
Давайте порівняємо калорійність:
Паста з помідорами та базиліком - 183 ккал у 100 г.
Паста з сиром твердих сортів - 178 ккал у 100 г.
Паста з морепродуктами (креветки та молюски) - 223 ккал у 100 г.
Паста з птицею - 229 ккал у 100 г.
Калорійність відрізняється не за рахунок сорту макаронів, а саме за рахунок соусу та додаткових інгредієнтів.
Також італійці часто додають до свого раціону корисні продукти харчування.
Свіжі овочі та фрукти
Ці продукти дають необхідну кількість вітамінів, мінералів і велику кількість клітковини. Споживання щодня 1-2 овочів та фруктів не лише дає відчуття ситості, а й допомагає регулювати роботу травного тракту, кишківника, зменшує рівень холестерину та є хорошою профілактикою серцево-судинних захворювань.
Оливкова та рослинна олія
Вони допомагають знизити рівень холестерину та надають відчуття ситості.
Продукти з низьким глікемічним індексом
Бурий рис, цільнозерновий хліб, макарони з твердих сортів пшениці, овес - ця категорія продуктів є корисною не лише для діабетиків, а й для здорових людей.
Риба та морепродукти
Усім вже давно відомо про користь омега-3 і омега-6. Щоденне споживання цієї категорії продуктів сприяє профілактиці та активізації імунної системи, підвищенню тонусу та працездатності, підтримує серцево-судинну систему, покращує кровообіг у мозку, стимулює обмін речовин і навіть підтримує центральну нервову систему.
І, звісно ж, не слід забувати про фізичну активність. Мова не йде про щоденні тренування у спортивному залі, можна почати з прогулянок ввечері, за можливості відмовитися від ліфту, якщо дозволяє час і відстань, пройтися пішки від дому до офісу чи метро. Намагайтеся якомога більше рухатись, це дозволить не лише спалювати більше калорій, а й тримати себе у формі, покращивши здоров’я та загальні показники.
Що таке середземноморська дієта
Користь середземноморської дієти доведена з наукової точки зору. Це одна з небагатьох офіційно затверджених науковою спільнотою дієт, з доведеним ефектом схуднення, зниження артеріального тиску, зменшення рівня поганого холестерину. Звісно, секрет такої системи харчування зовсім не в тому, що можна їсти піцу цілими днями. Так, італійці можуть додавати її до свого раціону, але головне - різноманіття, яке забезпечує організм необхідними поживними речовинами. Основу харчування становить велика кількість різних овочів, рослинні олії високої якості, цільнозернові продукти та білки, насамперед риба.
Чи можна їсти піцу
Якщо переважно дотримуватися раціонального, підходящого для вашого організму та способу життя харчування, а іноді дозволяти собі невеликі погрішності у вигляді тієї ж піци, то ніякої помітної шкоди організму це не завдасть. Не з’явиться зайва вага з усіма супутніми наслідками, такими як діабет другого типу, артеріальна гіпертонія та багато інших проблем, які часто супроводжують ожиріння.
Головний секрет середземноморської дієти
Секрет дуже простий: не дотримуватися низькокалорійних дієт, як не мають смаку - адже важливо не забувати отримувати задоволення від їжі. Із середземноморською дієтою це нескладно. Різноманітне, смачне, повноцінне харчування - запорука досягнення поставленої мети. Але при цьому завжди потрібно прислухатися до того, що потрібно саме вашому організму та враховувати рекомендації спеціалістів.