Здорове харчування — не завжди легка справа, але можна почати робити кроки до неї назустріч, купуючи продукти, які містять багато поживних речовин, позаяк, є корисними для здоров’я. Як тільки ви додасте зелень, зерно, білки, вітаміни та мінерали до свого списку покупок, стане набагато легше готувати і споживати їжу, яка підтримує стабільну роботу всього організму.
Однак, супермаркети створені більше для того, щоб заохочувати людей витрачати гроші, не обов’язково роблячи здоровий вибір, позаяк, важливо запам’ятати продукти, які допоможуть стати на шлях правильного харчування.
Давайте дізнаємося, що слід додати до свого продуктового кошику в супермаркеті.
Листова зелень
Запасіться свіжою зеленню — шпинатом, лимоном, капустою, мангольдом та руколою, різними видами салату. Додавання невеликої кількості зелені до різних страв, зробить їх поживнішими та кориснішими, а вода та клітковина у складі цих продуктів допоможуть довше залишатися ситими. Кучерява капуста, наприклад, містить багато вітаміну A, аскорбінової кислоти, вітаміну K, магнію та кальцію, шпинат містить багато заліза, який бореться з втомою, і калію, що допомагає зменшити здуття, а також фолієвої кислоти.
На додачу до численних переваг листової зелені для здоров’я, звіт, опублікований в журналі Neurology, показує, що споживання рослинних продуктів, багатих на поживні речовини, допомагає зберегти молодість мозку. Люди, які регулярно додавали зелень — капусту, салат, шпинат — до своїх страв, мали значно повільніші темпи зниження когнітивних функцій.
Заморожені овочі
Заморожені овочі не менш поживні, ніж їх свіжі аналоги. Вони не лише зберігаються довше, а й можуть бути кращими за продукти, які довго зберігаються у холодильнику чи коморі, оскільки заморожуються швидко і на піку своєї стиглості. До того ж, заморожені овочі дуже зручні та прості у приготуванні, адже вони вже помиті та нарізані на шматочки.
Деякі овочі, такі як зелена квасоля та горошок, зберігають більше поживних речовин, якщо їх швидко заморозити, ніж якщо купити їх свіжими і зберігати у холодильнику кілька днів.
Натуральні батончики з горіхами та фруктами
Правильні перекуси сприяють швидкому метаболізму та схудненню. Збалансовані сніданок, обід та вечеря є важливими для правильного харчування, але не слід забувати і про перекуси. Натуральні батончики з цільних інгредієнтів можуть бути гарним вибором, якщо потрібно чимось підкріпитися нашвидкуруч або ви в дорозі.
Тільки звертайте увагу на склад продукту, оскільки багато батончиків з супермаркету тільки маскуються під корисні, а насправді містять багато додатків і цукру. Щоб отримати максимум користі, снеки мають містити натуральне цільне зерно, фрукти, горіхи, ягоди і мінімум підсолоджувачів, або не містити взагалі. Не забувайте також, що зловживати такими батончиками не слід, оскільки вони є досить калорійними.
Арахісова паста
Арахісова паста є поживною, багатою на білок і добре підходить для намащування на хліб чи хлібці, споживання в якості соусу або додавання у смузі. Цей продукт може похвалитися високим вмістом мононенасичених жирів, які стабілізують рівень холестерину, клітковини, яка відповідає за насичення, та білка, який стимулює метаболізм. Арахіс також містить геністеїн — сполуку, котра допомагає пригнічувати гени ожиріння та зменшує здатність тіла накопичувати жир.
Однак, коли до арахісової пасти додають такі інгредієнти, як цукор чи пальмову олію, вони нівелюють користь арахісу. Позаяк, звертайте увагу на етикетку продукту і шукайте там тільки дві складових: горіхи та сіль. Чим простішою та натуральнішою є арахісова паста, тим більше користі вона матиме для здоров’я.
Лосось
Риба — смачне джерело білка та омега-3. Ці жирні кислоти сприяють зменшенню запалення, є корисними для кишківника і сприяють зниженню факторів ризику, пов’язаних із захворюваннями серця: високого рівня холестерину, тиску та згортання крові. Купуючи лосося, краще обирати дикого, ніж вирощеного, але будь-яка риба буде краща за повну її відсутність.
Не професіонал у приготуванні свіжої риби? Копчений чи слабосолений лосось також підійте, його дуже зручно використовувати для доповнення яєшні чи цільнозернових тостів до сніданку. Єдине, не забувайте стежити за кількістю споживаної солі.
Цільнозерновий хліб або хліб з паростків
Хлібний відділ є дуже спокусливим місцем, і не надто корисним, але не обов’язково. Коли вас оточують хліби, багети, булочки, візьміть собі за правило шукати продукти, виготовлені з цільних інгредієнтів — цільнозернове борошно, паростки, насіння, тощо.
Такі продукти легше засвоюються, містять більше клітковини та інших важливих поживних речовин, зокрема вітамінів групи B та антиоксидантів. Позаяк, цільнозерновий хліб буде значно кориснішим за виготовлений з білого пшеничного борошна.
Спеції
У прагненні до здорового харчування те, як готувати їжу, має майже таке ж значення, як і сама їжа. Можна з’їсти гарний шматочок дикого лосося, але залитий вершковим маслом чи просочений нудотно-солодким соусом — користі від цього буде мінімум. Ось чому вибір правильних приправ є важливим.
Натуральні спеції заслуговують місце у списку корисних продуктів. Якщо ваші страви добре приправлені, вони будуть більш смачними, ситними та матимуть у складі більше антиоксидантів. На відміну від готових соусів та приправ, які часто наповнені цукром та іншими обробленими інгредієнтами, спеції дозволяють підсити смак їжі, не даючи додаткових калорій. Запасіться орегано, каєнським перцем, корицею, кардамоном, куркумою та не бійтеся експериментувати.
Окрім урізноманітнення смаку та зменшення калорійності, багато спецій мають власні переваги. Куркумі, наприклад, приписують здатність зменшувати запалення, а кориці — здатність контролювати рівень цукру у крові. До того ж, багато спецій стимулюють метаболізм, що точно не буде зайвим.