Квашена капуста - традиційна страва слов'янської кухні, яка і сьогодні є досить популярною. Однак, винайшли її не наші предки. Вперше замочувати капусту у власному соці почали ще в Давньому Китаї. Втім, це не відміняє особливої користі квашеної капусти. Давайте дізнаємося більше цікавого про квашену капусту, а також приготуємо капусняк з сушеними грибами.
Квашенакапуста - продукт дуже корисний. У ній міститься величезна кількість вітамінів, мікроелементів, а також молочної та оцтової кислот, які утворюються у броцесі бродіння. Також, квашенакапуста є незамінною у боротьбі з авітамінозом через вітамін С, якого у продукті дуже багато - причому стільки, що її обов’язково їли моряки далекого плавання, щоб уникнути цинги.
Існує цікаве повір’я, згідно з яким готувати квашенукапусту потрібно лише у гарному настрої. Якщо займатися стравою, коли ви відчуваєте стрес, депресію, втому, то її смак стане гірким, а не характерно пікантним. Також, не рекомендовано квасити капусту у повний місяць, щоб вона не зіпсувалась дуже швидко.
Прихильники народної медицини цінують сік квашеноїкапусти не менше за саму капусту, оскільки він вважається універсальним засобом практично від усіх видів недомагань, в тому числі і для профілактики застуд, бронхіту та полегшення протікання запалення легень. Також, цей чудо-сік рекомендують при судомах.
Усюдисущі британські вчені не залишились осторонь від досліджень квашеноїкапусти та з’ясували, що якщо споживати продукт двічі на тиждень або частіше, суттєво знижується ризик розвитку онкологічних захворювань кишківника та травної системи.
Квашенакапуста хоч і корисна, та їсти її можна далеко не всім. Людям, які страждають від високого тиску, жовчнокам'яної хвороби, запалення підшлункової залози, захворювань травного тракту та ниркової недостатності слід повністю відмовитись від споживання або суттєво обмежити кількість капусти у своєму раціоні.
Готуємо капусняк з сушеними грибами
10 г сушених білих грибів.
50 г шампіньйонів.
200 г квашеноїкапусти.
100 г свіжої капусти.
70 г ріпчастої цибулі.
20 г вершкового масла.
2 г кмину.
По 2 гілочки зеленої цибулі, кропу та петрушки.
Сіль, перець за смаком.
Каструлю розігрійте на плиті. Тим часом наріжте цибулю тонкими півколами. Додайте невелику кількість рослинної олії у каструлю, викладіть цибулю та посмажте.
Наріжте слайсами шампіньйони та додайте у каструлю. Туди ж додайте пару шматочків вершкового масла. Смажте з цибулею до напівготовності.
Додайте у каструлю квашену капусту разом з розсолом, збільшіть температуру і трохи пасеруйте капусту разом з грибами. Поперчіть.
Додайте у каструлю сушені гриби, трохи води та лавровий лист. Залишіть капусту з грибами тушкуватися протягом 20-25 хвилин.
Свіжу капусту наріжте соломкою або невеликими шматочками. Додайте у каструлю з квашеною капустою за 5 хвилин до готовності. Додайте трохи більше води та збільшіть вогонь. Варіть капусняк до готовності свіжої капусти.
На сухій пательні прогрійте кмин. Подрібніть його за допомогою млинка для спецій або розітріть у ступці. Додайте у суп.