Кукурудза - овоч не лише корисний, а й важливий для світової економіки, адже її не лише споживають у їжі, а й використовують для виробництва багатьох речей та у промисловості. І хоча у слов’янські країни кукурудза потрапила ще у далекому 17 столітті, а за часи СРСР її гордо називати царівною полів, відомо про овоч не так і багато. Давайте дізнаємося більше цікавого про кукурудзу та приготуємо з неї щось більше, ніж просто варені качани, приправлені маслом та сіллю.
Кукурудза є виключно корисною: у ній містяться практично всі поживні речовини, необхідні організму. У овочі є білок, жири та вуглеводи, цілий комплекс вітамінів та мікроелементів, включаючи глутамінову кислоту, яка покращує роботу мозку, пектин, що покращує роботу травного тракту і захищає від пухлин, а також кальцій, який є необхідним для міцності кісток та зубів. Позаяк, якби людині довелося харчуватися тільки кукурудзою, вона б непогано почувалася.
Кукурудза зазвичай асоціюється переважно з різними відтінками жовтого кольору. Але насправді її качани бувають і білими, і червоними, і фіолетовими, і чорними, і навіть різнокольоровими.
Кукурудза - рослина однорічна та роздільностатева, тобто на одній і тій же стеблині, яка може сягати висоти у 7 м, присутні як чоловічі, так і жіночі суцвіття. Причому відрізнити одні від інших легко: у хлопчиків зверху волоть, у дівчаток качани сховані у пазухи листя. Що найцікавіше - ця рослина не терпить самотності: вона плодоносить, тільки коли поряд ростуть її родичі.
Сьогодні з кукурудзи виготовляють величезну кількість різних продуктів - понад 500, а використовують для цього не лише зерно, а й стеблини, і листя, і оболонку качанів. Тільки уявіть: з цього овочу роблять не лише їжу, а й промислові фільтри, і клейстер, і пластик, і спирт, і корм для тварин.
Абсолютними лідерами за споживанням кукурудзи є, звісно ж, мексиканці: цей овоч є важливою частиною їх національної кухні. Згідно зі статистикою, один мексиканець з’їдає до 90 кг кукурудзи на рік, у той час як американці - вдвічі менше - 40 кг, індійці - 4 кг, а українці - ще менше.
У нашій країні кукурудзу часто використовують для приготування салату з крабовими паличками для домашнього застілля, а в сезон варена кукурудза готується та продається скрізь, і немає нічого простішого та кориснішого. Із кукурудзи виходить дуже смачний вершковий суп, він має дуже ніжний і солодкавий смак, якщо додати туди шматочок плавленого сиру, то виходить взагалі ідеально. Також, з кукурудзи можна приготувати гарнір до морепродуктів. Багато з них самі по собі є солодкавими, а якщо додати до них кукурудзу, полити лимонним або лаймовим соком, посипати кінзою та чилі - вийде особливо смачна страва. Замість вареної кукурудзи можна спробувати приготувати овоч на грилі - виходить досить цікава альтернатива.
Готуємо кукурудзяну кашу з бурратою, халвою, полуницею та варенням
40 г кукурудзяної каші.
250 г молока.
50 г халви.
50 г цукрового сиропу (вода з цукром у пропорції 1:1)
¼ буррати.
4 г смаженого соняшникового насіння.
5 шт полуниці.
Сіль, цукор за смаком.
На середньому вогні у молоці зваріть кукурудзяну кашу до загустіння. Доведіть до смаку за допомогою солі та цукру.
Збийте за допомогою блендера халву і цукровий сироп до однорідної консистенції. Буррату змішайте з отриманою масою.
У тарілку викладіть кашу, потім суміш буррати і халви. Прикрасьте полуницею, нарізаною на четвертинки, та соняшниковим насінням. При бажанні можна полити кашу вишневим або будь-яким іншим варенням за смаком.