Круглі або овальні, сонячно-жовті або у зелену смужку, з рудою або білою м’якоттю, але обов’язково соковиті і солодкі дині - справжній дар середини літа. Користь цього плоду відома з давніх-давен, позаяк настав час дізнатися не лише про смакові, а й корисні властивості дині.
Батьківщиною дині вважається Середня Азія, але історія цього плоду налічує багато століть: його вирощували ще у Давньому Єгипті і вважали справжнім даром богів, а в Середні віки часто застосовували у магічних цілях - для приготування різноманітних зіль і настоянок. Про шляхи поширення дині по світу невідомо, але те, що вирощували її і в Європі, і на Близькому Сході, і в Австралії, і в Азії - доведено. А ось до Америки вона потрапила завдяки переселенцям зі Старого Світу.
У давні часи диня, яка, до речі, є близьким родичем гарбуза, вважалася дуже дорогим продуктом, позаяк купити її могли тільки дуже забезпечені люди, а подарувати її високопосадовим особам вважалося не соромно.
Диня на 90% складається з води, при цьому вона дуже багата на клітковину, яка позитивно впливає на роботу травної системи, допомагає очищенню організму. Однак зловживати плодом не варто, оскільки цукру у дині також досить багато (причому у сушених плодах набагато більше, ніж у свіжих).
На Сході диню вважали символом жіночої краси і плодючості. Невідомо, як щодо останнього, але на зовнішність споживання дині точно впливає позитивно, адже у плоді міститься вітамін С, а також вітаміни А і групи В, залізо, марганець, фосфор та інші важливі мікроелементи. А ще у дині всього 38 ккал на 100 г - це чудові солодкі ласощі для тих, хто стежить за фігурою.
На сьогодні налічується близько 200 сортів дині. Найбільш відомі з них - мускатна, торпедо, медова. Одним з найдивніших сортів вважається більше схожа на огірок змієподібна диня, яка вирощується у Середній Азії. А найдорожчим сортом є японський Yubari King, вартість плодів котрого сягає $20 000 за 2 невеликі дині.
Суп з дині та ванільного морозива
600 г дині.
20 г цукру.
10 г лимонного соку.
20 г кореню імбиру.
Гілочка м’яти.
Почистіть диню від шкірки та наріжте на довільні шматочки. Зробіть з імбиру фреш.
Диню, цукор, сік лимона та фреш з імбиру перемішайте у блендері.
Перелийте суп з дині у глибоку тарілку. Викладіть кульку ванільного морозива та прикрасьте дрібно нарізаними листочками м’яти.